Сейм Литви визнав геноцидом злочини Радянського Союзу проти кримських татар у 1944 році, зокрема примусову депортацію.

Відповідне рішення ухвалили 6 червня, повідомляється на сайті парламенту.

«Сейм засудив знищення та депортацію кримськотатарського народу, сплановану і здійснену тоталітарним радянським режимом у 1944 році з його батьківщини — Кримського півострова — у безлюдні райони Середньої Азії, внаслідок чого більшість депортованих кримських татар загинули від голоду, хвороб, катувань та каторжних робіт», — йдеться в резолюції.

Цей же документ засуджує анексію Росією Криму у 2014 році, дискримінацію місцевого населення, зокрема і кримських татар, за мовною, культурною, релігійною і національною ознакою.

Сейм закликав міжнародну спільноту продемонструвати солідарність з кримськими татарами і продовжити політику невизнання анексії Криму. 

Насильницьке виселення кримських татар із півострова почалося 18 травня 1944 року. Радянська влада звинуватила весь корінний народ у державній зраді та співпраці з фашистським окупаційним режимом під час Другої світової війни.

Лише за перші два дні з Криму депортували 191 тисячу кримських татар. У результаті насильницького виселення загинуло близько 46% чисельності кримськотатарського населення, серед яких половина — діти.

Поділитись: