Секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов стверджує: є «розуміння, що все буде гаразд» унаслідок застосування авіації для гасіння лісових пожеж на Луганщині. Так він прокоментував те, чи дали на це дозвіл бойовики з так званої «ЛНР».

Про це він розповів під час робочої поїздки в Луганській області, передає кореспондент hromadske.

«Вчора (7 липня — ред.) о 18 годині в президента відбулася нарада. І з урахуванням того, що ситуація була складна, вирішили перекинути авіацію ближче до місця пожежі. Зранку ми сідали в Краматорську, і там вже все було готове», — зазначив Данілов.

На уточнення, чи дали бойовики дозвіл на використання авіації, секретар РНБО зазначив: «Вони іноді дають, а потім роблять своє. Є розуміння, що все буде гаразд».

«Ми вважаємо, що все буде добре», — підсумував він.

Раніше повідомлялося, що президент Володимир Зеленський дозволив використовувати авіацію для ліквідації лісових пожеж у Луганській області. Водночас голова Луганської військово-цивільної адміністрації Сергій Гайдай заявляв, що бойовики самопроголошеної «ЛНР» не гарантували безпеку, якщо українська сторона запустить літаки для ліквідації пожежі.

Нагадаємо, пожежа виникла 6 липня поблизу села Осколонівка на території Боровського лісництва на близько 50 гектарах. Проте 7 липня через пориви вітру загорілися ліси у Новоайдарському районі Луганщини на площі приблизно 90 гектарів.

Станом на 8 липня голова Луганської військово-цивільної адміністрації Сергій Гайдай та президент Володимир Зеленський повідомили про 5 підтверджених загиблих.

Правоохоронці розглядають три версії пожеж в області: погодні умови, необережне поводження з вогнем та умисний підпал. Також перевіряють версію про можливе попадання снаряду з непідконтрольної території.

Поділитись: