Секретар Ради національної безпеки та оборони України Олексій Данілов запевнив, що при можливому спільному патрулюванні українського кордону Україною, ОБСЄ та представниками тимчасово непідконтрольних Україні територій Донбасу, «сила буде тільки з боку України».

Про це він сказав на брифінгу 18 січня.

За словами Данілова, від окупованих територій Донбасу будуть лише представники територіальних громад, які живуть на тих територіях.

«Якщо хтось вважає, що це будуть люди з автомати з їхнього боку, то це не відповідає дійсності. Сила буде тільки з боку України. Під наш контроль, спільно з ОБСЄ або з іншою визначеною структурою», — сказав Данілов.

Раніше, президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна погоджується на спільний контроль кордону з ОБСЄ, а також «представниками» тимчасово непідконтрольних Україні територій Донбасу для проведення там місцевих виборів.

Зеленський також заявляв, що українська влада хоче провести місцеві вибори на всій території України, включно з окупованими районами Донбасу, у жовтні 2020 року. Але для цього мають бути створені безпекові та політичні умови.

Поділитись: