Секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов заявив, що українська влада планує зробити якомога більше гуманітарних коридорів для пересування українців через лінію розмежування на Донбасі.

Про це він сказав під час платформи «Діалог про мир та безпечну інтеграцію» 28 листопада.

За його словами, українці, які опинилися на непідконтрольній території Донбасу, повинні мати можливість перетинати лінію розмежування.

«Сьогодні не існує жодного коридору автомобільного зв’язку з територією окупованої Луганської області. Є обмеження на території Донецької області. Наше завдання — зробити якомога більше таких гуманітарних коридорів для того, щоби громадяни України могли спокійно пересуватися своєю країною», — зазначив Данілов.

Нещодавно завершилося розведення військ у Золотому та поблизу Петрівського на Донбасі. Раніше сили розвели біля Станиці Луганської. Це три пілотні ділянки, де Москва вимагала розвести сили для проведення саміту лідерів «нормандської четвірки».

Згодом в Офісі президента України заявили, що лідери «нормандської четвірки» — президент України Володимир Зеленський, президент РФ Володимир Путін, президент Франції Еммануель Макрон та канцлерка Німеччини Ангела Меркель — зустрінуться 9 грудня у Парижі.

Президент Зеленський заявив, що під час зустрічі хоче підняти питання припинення війни на Донбасі, повернення окупованих територій та обмін полонених у форматі «всіх на всіх».

Поділитись: