Президент Володимир Зеленський повідомив, що під час зустрічі «нормандському форматі» хоче підняти питання припинення війни на Донбасі, повернення окупованих територій та обмін полонених у форматі «всіх на всіх».

Про це він сказав на брифінгу у вівторок після зустрічі з прем'єр-міністром Чехії Андреєм Бабішем, передає Офіс президента.

«Щодня ми можемо говорити про припинення війни на Донбасі, повернення наших територій. Але ми не можемо просто про це говорити — треба домовлятися про повернення наших територій. Я говорю про хоча б зрозумілі якісь терміни, тобто я хочу говорити про повернення, деокупацію Донбасу з якимось більш-менш чіткими термінами», — сказав Зеленський.

Також глава держави хоче обговорити конкретні терміни повернення полонених.

«Обмін «всіх на всіх» для мене особисто, для нашого уряду і для суспільства теж повинен мати більше конкретики. Ми хочемо всіх наших людей повернути додому, до їх сімей, батьків, і я теж хочу говорити — коли», — додав він.

Нагадаємо, в Офісі президента України заявили, що лідери «нормандської четвірки» — президент України Володимир Зеленський, президент РФ Володимир Путін, президент Франції Еммануель Макрон та канцлерка Німеччини Ангела Меркель — зустрінуться 9 грудня у Парижі.

Нещодавно завершилося розведення військ у Золотому та поблизу Петрівського на Донбасі. Раніше сили розвели біля Станиці Луганської. Це три пілотні ділянки, де Москва вимагала розвести сили для проведення саміту лідерів «нормандської четвірки».

Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко заявив, що всі умови для проведення «нормандської зустрічі» виконані.

18 листопада речник президента РФ Володимира Путіна Дмитро Пєсков підтвердив, що «нормандська зустріч» запланована на 9 грудня в Парижі.

Поділитись: