Спостерігачі ОБСЄ зафіксували біля Станиці Луганської відведення підрозділів і озброєння як Збройних сил України, так і бойовиків так званої «ЛНР».

Про це йдеться у звіті місії ОБСЄ.

Спостерігачі побачили, що спочатку сторони запустили сигнальні ракети, після чого українські військові та бойовики залишили «крайні передові позиції» та вийшли з ділянки розведення разом з озброєнням.

«Спостерігачі також зауважили, що інші члени збройних формувань з озброєнням, зокрема з зенітною установкою, залишили ділянку розведення на захід від пам'ятника князю Ігореві», — йдеться у звіті.

Загалом спостерігачі не побачили на визначених позиціях ні підрозділів, ні військової техніки.

Також зазначається, що 27 червня групи з розмінування ЗСУ та так званої «ЛНР» проводили розмінування в межах ділянки розведення. 

Раніше в штабі операції Об’єднаних сил повідомили про завершення першого етапу відведення сил з боку українських військових.

Влада Станиці Луганської підтвердила, що бойовики також відвели свої сили, для чого з блокпостів так званої «ЛНР» прибрали найманців і «козаків», і замінили їх на кадрових військових РФ.

У штабі операції Об'єднаних сил розповіли про подальші дії в разі успішного розведення сил біля Станиці Луганської.

Згідно з домовленостями, розведення сил можливе лише тоді, коли у зоні бойових дій упродовж тижня немає обстрілів. Українські військові та бойовики мають відійти від лінії зіткнення одночасно на відстань до одного кілометра. Першочергово це потрібно, аби на передовій припинилися обстріли і почалися ремонтні роботи, зокрема відновлення мосту в Станиці Луганській. Контролюють розведення сил спостерігачі ОБСЄ.

Зазначимо, на цій ділянці сили намагаються розвести з 2016 року. 

Поділитись: