Перед процедурою голосування президентського кандидата звинуватили у расизмі, що викликало запеклі суперечки у Сенаті.

Новим генеральним прокурором США на місце звільненої за «зраду» Саллі Йейтс призначено сенатора від Алабами Джеффа Сешнза. Перед процедурою голосування президентського кандидата звинуватили у расизмі, що викликало запеклі суперечки у Сенаті.

Про це повідомляє The New York Times.

Кандидат від президента Дональда Трампа отримав 52 голоси підтримки у Сенаті і 47 голосів проти. Йому вдалося отримати більшість лише завдяки відмові республіканців від внутрішньопартійних розбіжностей через кандидатуру нового генпрокурора.

Зазначається, що процес затвердження Сешнза оголив глибокі розбіжності всередині Сенату, які точаться від самого початку президентства Трампа.

Також голосування продемонструвало й етичні порушення. Виступ сенаторки Елізабет Уоррен, яка розкритикувала кандидата на посаду генпрокурора, був грубо перерваний. У цьому вбачають відродження дискримінаційного підходу до гендерної політики, проти якого нещодавно виступав Жіночий марш у Вашингтоні.

Демократи провели кілька годин у суперечках через переривання виступу сенаторки від Массачусетсу, якій заборонили продовжувати критику Сешнза.

Республіканці проголосували за «утихомирення» Уоррен після того, як вона зачитала критичний відгук про Сешнза за його роботу на посаді прокурора Алабами у 1986 році. У тексті, який цитувала сенаторка, йшлося про спроби обмеження волевиявлення для чорношкірих громадян у цей період.

Республіканці відмовилися визнавати, що Сешнз не заслуговує довіри у праві захисту громадянських прав. На їх переконання, усі звинувачення президентського кандидата у расизмі — багаторічний наклеп.

Проте процедура обрання Сешнза пройшла успішно і його призначенню аплодували з місць у Сенаті навіть деякі представники демократів.

«Я не можу виразити, наскільки я вдячний тим із вас, хто стояв за мене в цей складний час. Завдяки вашому вечірньому голосуванню я отримав реальний виклик. Я зроблю все можливе, аби довести, що гідний своєї посади», — сказав Сешнз після ухвалення на посаді генпрокурора.

Раніше повідомлялося, що президент США Дональд Трамп звільнив генпрокурора за відмову від захисту його указу, який забороняє в’їзд громадян з «переважно мусульманських країн»

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: