Сенат США схвалив санкції проти Сирії та її союзників, серед яких Росія й Іран.

Законопроект про санкції підтримали 77 сенаторів, 23 проголосували проти. Тепер законопроект має затвердити Палата представників Конгресу.

Документ передбачає запровадження обмежень проти іноземних громадян, які надають фінансову, матеріальну або технологічну підтримку уряду президента Сирії Башара Асада або надають йому військову допомогу. Зокрема йдеться про продаж Сирії авіатехніки або авіазапчастин та торгівлю нафтопродуктами.

Також у законопроекті зазначено про збільшення підтримки Ізраїлю та Йорданії та про наслідки для компаній і держав, які бойкотуватимуть проти Ізраїлю.

19 грудня 2018 року президент США Дональд Трамп схвалив виведення всіх американських сил із Сирії. Глава Білого дому вважає, що бойовики «Ісламської держави» вже переможені.

Сенатори США розкритикували це рішення — на їхню думку, це загрожує безпеці США, а також надає сміливості «Ісламській державі». Також президент Франції Еммануель Макрон висловив жаль через рішення президента США Дональда Трампа вивести американські війська з Сирії.

29 грудня перша група американських військових залишила Сирію. 

Поділитись: