Американський сенатор Джон Маккейн, який помер 25 серпня, перед смертю написав прощальне послання, у якому замаскована  критика президента США Дональда Трампа.

Американський сенатор Джон Маккейн, який помер 25 серпня, перед смертю написав прощальне послання, у якому замаскована  критика президента США Дональда Трампа.

Про це пише американський телеканал NBC.

Попри те, що ім'я Трампа у посланні не згадується, NBC вбачає у деяких фразах критику президента США. У посланні Маккейн критикує Трампа, зокрема, через те, що президент США роздував полум'я «кланового суперництва».

Так зване «останнє слово» Маккейна було зачитано ввечері 27 серпня Ріком Девісом, близьким другом Маккейна і керівником передвиборних кампаній республіканців в Арізоні у 2008 і 2000 роках.

Маккейн зазначив у посланні, що «ми (США, ред.) послаблюємо нашу велич, коли плутаємо наш патріотизм з ворожнечею кланів, які посіяли образу, ненависть і насильство у всіх куточках земної кулі».

«Ми послаблюємо його, коли ми ховаємося за стінами, замість того, щоб руйнувати їх, коли ми сумніваємося у силі наших ідеалів, замість того, щоб довіряти їм, аби вони були великою силою змін», зачитав Девіс слова Маккейна.

На думку NBC, таким чином Маккейн розкритикував міграційну політику Білого дому.

У своєму посланні Маккейн також висловив вдячність народу Америки, його виборцям в Арізоні, його сім'ї і «Америці».

Раніше повідомлялось, що Дональд Трамп відхилив пропозицію публікації заяви, у якій Маккейна назвали героєм.

25 серпня помер американський сенатор-республіканець Джон Маккейн.

Президент Франції Еммануель Макрон та прем'єр-міністерка Великої Британії Тереза Мей висловили свої співчуття у зв'язку зі смертю американського сенатора Джона Маккейна, який помер від раку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖМаккейн проти раку: портрет одного з найзатятіших лобістів інтересів України

У 2017 році у Маккейна діагностували гліобластом - злоякісну пухлину мозку. Попри захворювання, він продовжував працювати в Сенаті. Напередодні смерті він вирішив припинити лікування пухлини мозку.

Під час кампанії 2016 року виступав проти Дональда Трампа та продовжував критикувати його після обрання.

До приходу в політику Маккейн служив в авіації, зокрема був учасником війни у ​​В'єтнамі, де був збитий і взятий в полон, у якому провів понад п'ять років.

Серед українців Маккейн був відомий як лобіст українських інтересів на Заході. 

Поділитись: