Сенатор-республіканець Рон Джонсон під час інтерв'ю, Київ, 4 вересня 2019 року
Фото:

Олександр Назаров/hromadske

Сенатор-республіканець Рон Джонсон розповів, що перед поїздкою до України хотів отримати повноваження запевнити президента Володимира Зеленського у наданні військової допомоги США, проте президент Дональд Трамп не погодився на це.

Про це повідомляє USA Today.

За словами Джонсона, з таким запитом він звернувся до Трампа у серпні, але отримав відмову.

«Мене здивувала реакція президента. Я намагався переконати його дати мені повноваження сказати президенту Зеленському, що ми це (військову допомогу — ред.) надамо. Тоді мені це не вдалось», — сказав сенатор.

Він розповів, що Трамп пояснив таке рішення високим рівнем корупції в Україні, а також бажанням розібратися, «що насправді сталося у 2016 році» під час виборів президента США, а саме «ймовірною корупцією». Сенатор не бачить поганих мотивів з боку глави Білого дому.

Джонсон, який був у складі делегації на інавгурації Зеленського, говорив про це з послом США до Європи Гордоном Сондлендом.

Останній сказав, що Україна призначить прокурора, який «достеменно розбереться», що ж сталось у 2016 році. Він додав: «Якщо президент Трамп буде упевнений в цьому, він надасть військову допомогу».

«Під час цієї пропозиції я здригнувся. Моя реакція була: о боже, я не хочу бачити ці дві речі пов’язаними», — розповів Джонсон.

Однак, за словами сенатора, Трамп у розмові з ним заперечив, що ці речі пов’язані, і наголосив, що в Україні дуже високий рівень корупції.

Джонсон додав, що під час візиту до України у вересні він запевнив Зеленського у тому, що демократи і республіканці у Конгресі підтримують надання військової допомоги Україні, тому вона обов’язково надійде. 

Нагадаємо, у США триває скандал щодо ймовірного тиску Трампа на Зеленського.

На початку вересня 2019-го інформатор з Білого дому подав скаргу до Конгресу, у якій йшлося, що Трамп під час розмови з президентом України Володимиром Зеленським у липні 2019-го нібито вимагав відновити розслідування у справі компанії Burisma, у раді директорів якої працював Гантер Байден, син конкурента Трампа на виборах 2020, демократа Джо Байдена.

У Конгресі США почали розслідування щодо можливих спроб Трампа та його адвоката Рудольфа Джуліані тиснути на українську владу.

24 вересня у Палаті представників США запустили процедуру імпічменту Трампу. Трамп визнав, що під час бесіди із Зеленським згадував про Байдена, але запевняє, що не тиснув на президента України.

25 вересня Білий дім оприлюднив стенограму липневої розмови Трампа і Зеленського. У ній Трамп просить Зеленського «зробити йому послугу» і «розібратися зі справою», на що Зеленський каже, що наступний генпрокурор буде «стовідсотково його людиною».

Крім цього, Трамп та його команда заявляють про можливе втручання України у президентські вибори в США у 2016 році, проте офіційне американське слідство не веде подібних розслідувань, а доказів втручання України у вибори США ніколи не було.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile