Сенатор Том Коттон від штату Арканзас розповів, що ще в серпні 2018 року пропонував послу Данії у США продати Гренландію. Чиновника ця ідея нібито «застала зненацька», але розмова продовжилася.

Про це повідомила газета The Wall Street Journal.

Прессекретарка сенатора розповіла, що Коттон у тому ж році обговорив цю угоду з Трампом, але не ясно, хто автор ідеї. Чиновник назвав покупку США Гренландії заходом протидії планам Росії та Китаю.

«В останні кілька років Китай намагається отримати військовий плацдарм у Гренландії, пропонуючи фінансувати будівництво аеропорту. Купівля острова захистила б його і від китайців, і від росіян. Гренландія багата природними ресурсами із невимовним економічним потенціалом», — пояснив сенатор від штату Арканзас

Раніше The Wall Street Journal повідомило, що Трамп подумує про купівлю Гренландії, яка є частиною Данії й має статус автономії. Трамп підтвердив зацікавлення і заявив, що купівля Гренландії була б «стратегічно цікавою» для США.

Данські політики назвали цю інформацію «першоквітневим жартом не по сезону» й обурилися такими намірами.

В уряді Гренландії заявили, що готові говорити про ведення бізнесу, але острів не продається. Водночас у королівській сім’ї Данії допустили продаж Гренландії США.

Гренландія — найбільший острів у світі (площа 2 130 800 км²) з населенням у майже 58 тисяч людей. Гренландія являється автономним регіоном у складі Данії.

Поділитись: