Американські сенатори Чак Шумер і Том Коттон закликають американську адміністрацію розпочати розслідування проти китайського додатка для коротких відео TikTok, який належить китайській компанії ByteDance, щодо можливих загроз національній безпеці.

24 жовтня сенатори звернулися із відповідним зверненням до директора Національної розвідки США Джозефа Маґуайра. Втім, у компанії звинувачення відкидають.

«Умови обслуговування та політики конфіденційності TikTok описують, як додаток збирає дані від своїх користувачів та їхніх ґаджетів, включно із аналізом контенту, IP-адреси, даних про місцезнаходження, ідентифікаторами пристроїв, файлами cookie та іншою персональною інформацією. Хоча в компанії наголошують, що TikTok оперує даними американських користувачів виключно на території Америки, компанія ByteDance усе ще зобов’язана дотримуватися китайських законів», — зазначили сенатори. 

За їхніми словами, закони КНР щодо розвідки, національної безпеки та кібербезпеки змушують китайські компанії вдаватися до шпигунської діяльності на користь Комуністичної партії Китаю. Шумер та Коттон наголосили, що TikTok цензурує матеріали, які суперечать поглядам офіційної китайської влади, зокрема інформацію про протести у Гонконгу, згадки про події на площі Тяняньмень, незалежність Тибету й Тайваню та уйгурів.

У відповідь засновники соцмережі в офіційному блозі компанії оприлюднили заяву, в якій заперечили цензурування контенту з боку офіційного Пекіна.

Раніше компанія ByteDance Ltd., що володіє китайським додатком з обміну короткими відео TikTok, запустила пошукову систему Toutiao Search, який враховує правила цензури у Китаї.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile