Український режисер, колишній політв'язень Кремля Олег Сенцов заявив про намір створити громадську правозахисну організацію.

Про це він заявив після церемонії Ukrainian ID Awards в Українському домі, де він отримав премію за незламну силу у боротьбі за ідеали свободи, повідомляє «Укрінформ».

Сенцов зазначив, що крім особистого життя для нього важливими є громадська діяльність і творчість, насамперед кіно.

«Я знімаю про те, що мені цікаво, те, що всередині мене. А громадська діяльність — це зовнішнє, те, що потрібно для країни, для хлопців, які у в'язниці. Ось цим я займаюся», — зазначив він.

За словами режисера, він дійшов висновку, що громадською діяльністю треба займатися на професійному рівні.

«Зараз такий час, я всюди катаюся, всім цікавий, але це недовго триватиме, пів року максимум. Потім я всім набридну, і треба робити це більш професійно. Тому я сьогодні прийняв рішення про створення громадської організації, в якій займатимуся досить широким спектром громадської роботи — правозахисної та культурної. Можливо, буде створено окремий фонд для функціонування цієї організації. Може, я навіть назву його своїм ім'ям, щоб скоріше зібрати гроші», — сказав Сенцов.

7 вересня 2019--го відбувся великий обмін полонених, з російського полону повернулися 35 українців. Серед них — 24 моряки, яких РФ захопила в Керченській протоці, режисер Олег Сенцов, Олександр Кольченко, Володимир Балух, Павло Гриб та інші, чиї прізвища кілька років поспіль звучали майже на всіх міжнародних зустрічах як прізвища політв'язнів.

Однак, попри масштабний обмін, за даними українського омбудсмена Людмили Денісової, у Росії та на окупованих нею територіях залишаються за ґратами щонайменше 113 українців. Зокрема — кримський активіст Олексій Чирній, засуджений у справі так званих «українських диверсантів» Андрій Захтей, обвинувачений у шпигунстві Валентин Виговський. Також російська влада не припиняє переслідування кримських татар, на непідконтрольних територіях Донбасу утримують ще 227 українців.

Поділитись: