Український кінорежисер і громадський діяч, колишній в'язень Кремля Олег Сенцов сподівається на швидке звільнення всіх політв'язнів у Росії після рішенням російського суду про зменшення терміну ув'язнення російському активісту Костянтину Котову.

Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

«Мордорський (Московський — ред.) суд сьогодні зглянувся і, за розпорядженням зверху, скинув термін російському активісту Костянтину Котову з чотирьох до півтора року позбавлення волі. До неї Кості залишається ще близько восьми місяців», — написав Сенцов.

Український кінорежисер також висловив надію, що влада Росії скоро зміниться, і на волю вийдуть усі політв'язні.

«Я дуже сподіваюся, що до того часу влада дракона мине, і на волю вийдуть усі російські й українські політв'язні, які продовжують сидіти за вашу і нашу свободу», — написав Сенцов.

Нагадаємо, 20 квітня 2020-го Московський міський суд Москви скоротив вирок активісту Костянтину Котову з 4 років колонії до 1,5 року.

Переглянути справу Конституційний суд РФ наказав після того, як президент РФ доручив прокуратурі перевірити законність вироку. На початку лютого прокуратура попросила суд пом’якшити вирок до року колонії, але на засіданні суду 20 квітня прокурор попросив змінити вирок на півтора року позбавлення волі.

Активіста засудили за «дадінською» статтею — неодноразове порушення правил мітингів. «Дадінською» стаття називається на честь Ільдара Дадіна, першого засудженого за нею. Котов став другим.

Засудили Котова до 4 років у вересні 2019 року, тобто він відсидів 8 місяців, ще 2,5 місяці він пробув у СІЗО, де день рахується за півтора у колонії. Активіст, зокрема, виходив на пікети з вимогою звільнити полонених українських моряків, також він носив їм передачі.

Поділитись: