Життя / Соціальний захист

Сенцов став лауреатом польської премії Pro Dignitate Humana

Павло Клімкін
Життя/Соціальний захист/Сенцов став лауреатом польської премії Pro Dignitate Humana
Зберегти
Вигляд
У Польщі присвоїли нагороду Pro Dignitate Humana (за людську гідність) українському режисеру, політв'язню Олегу Сенцову.

Рішення про присудження премії оголосив глава Міністерства закордонних справ Польщі Яцек Чапутович під час спільного брифінгуз главою МЗС України Павлом Клімкіним.

За словами Чапутовича, Польща підтримуватиме Україну в протидії російській агресії і не визнає нелегальної анексії Росією Криму.

Премію Pro Dignitate Humana заснували у Міністерстві закордонних справ Польщі у 2012 році. ЇЇ присуджують за діяльність на захист прав людей, які піддаються переслідуванням і репресіям, а також за стійку позицію у захисті прав людини та поваги до людської гідності. Премія передбачає нагороду у розмірі 100 тисяч злотих (приблизно 700 тисяч грн), які лауреат може спрямувати на гуманітарні проекти.

Нагадаємо, Сенцов заявив про припинення голодування з 6 жовтня через загрозу примусового годування. Голодування з вимогою звільнити усіх українців-політв'язнів Кремля він тримав 145 днів. Як повідомила сестра Сенцова, навіть після припинення голодування залишається загроза його смерті.

Сенцов у листі до своє сестри Наталії Каплан 5 жовтня повідомляв, що у нього «полетіли» внутрішні органи.

#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сенцов сподівається на звільнення, однак надії все менше — адвокат політв’язня

10 вересня сестра Сенцова повідомила, що політв'язень написав заповіт на творчість у разі смерті. 

Мати Олега Сенцова Людмила написала Путіну клопотання про помилуванняЧитайте повний текст звернення Людмили Сенцової про помилування. В Адміністрації президента РФ заявили, що для помилування Сенцов має сам написати прохання Путіну.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Місто, куди немає дороги: фоторепортаж з Лабитнангі, де утримують Олега Сенцова

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній надалі перебуває у колонії у місті Шахти Ростовської області.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського.

В Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 з яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Більше про:
# Олег
Пов`язані новини