Український режисер, письменник і сценарист, колишній бранець Кремля Олег Сенцов закликав міжнародних партнерів України продовжувати боротьбу за звільнення утримуваних Росією українських політичних в'язнів.

Як повідомляє «Укрінформ», боротися за звільнення українців Сенцов закликав під час круглого столу в штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку.

«Україна та її міжнародні партнери мають продовжувати боротися за наших людей, які утримуються у в’язницях як в окупованому Криму, так і на території Росії», — сказав він.

За словами Сенцова, попри кілька обмінів полонених українці все ще «залишаються у в’язницях Криму та в Росії».

Він уточнив, що ситуація з правами людини у тимчасово окупованому Криму «жахлива і продовжує погіршувалися». Завдання міжнародної спільноти, передусім ООН, підкреслив він, — «постійно тримати проблему окупації Криму та Донбасу на порядку денному».

Нагадаємо, 23 січня президент Володимир Зеленський заявив, що Україна веде переговори з Росією щодо звільнення утримуваних громадян, які перебувають на тимчасово окупованій території та в РФ.

За даними Служби безпеки, на окупованих територіях Донецької та Луганської областей незаконно утримують 184 людей.

7 вересня 2019-го Сенцов повернувся в Україну разом із 34 іншими українськими політв'язнями та військовополоненими у межах обміну утримуваними з РФ.

Поділитись: