Колишній політв'язень, український режисер Олег Сенцов виступив у Європарламенті та нагадав про важливість звільнення українських політв'язнів, які досі перебувають в Росії та на непідконтрольних Україні територіях.

«Я дуже вдячний усім вам за підтримку нашої країни у боротьбі, яка досі не завершена. З моїм звільненням хепіенд не настав. В Росії продовжують утримувати близько сотні наших політв’язнів, більшість з яких кримські татари. Понад 200 військових, жінок і навіть неповнолітніх перебувають в тюрмах Донецька і Луганська… Що з ними відбувається там, ми не знаємо. В яких вони умовах, ми не знаємо. Про їхній стан здоров’я ми не знаємо. Ми навіть точної кількості цих людей не знаємо, але вони зараз продовжують перебувати там вже не перший рік», — нагадав Сенцов.

Він додав, що говоритиме про цих людей щоразу, коли опинятиметься біля мікрофона.

«І щоразу я закликатиму усіх вас про них не забувати. Їх дуже багато. Будь ласка, пам’ятайте про них і робіть для них те, що ви робили для мене» — закликав режисер.

Зазначимо, що 26 листопада Сенцову вручать премію Сахарова в Європарламенті.

Нагадаємо, 7 вересня відбувся великий обмін полонених, з російського полону повернулися 35 українців. Серед них — 24 моряки, яких РФ захопила в Керченській протоці, режисер Олег Сенцов, Олександр Кольченко, Володимир Балух, Павло Гриб та інші, чиї прізвища кілька років поспіль звучали майже на всіх міжнародних зустрічах як прізвища політв'язнів.

Однак, попри масштабний обмін, за даними українського омбудсмена Людмили Денісової, у Росії та на окупованих нею територіях залишаються за ґратами щонайменше 115 українців. Зокрема — кримський активіст Олексій Чирній, засуджений у справі так званих «українських диверсантів» Андрій Захтей, обвинувачений у шпигунстві Валентин Виговський. Також російська влада не припиняє переслідування кримських татар, на непідконтрольних територіях Донбасу утримують ще 227 українців.

Поділитись: