Сенцов цікавився переможцями Каннського фестивалю — режисер про зустріч з політв’язнем
Український режисер Олег Сенцов, утримуваний у колонії на півночі Росії, зустрівся з кінорежисером—документалістом Аскольдом Куровим. Сенцов питав колегу про усіх лауреатів Каннського кінофестивалю.
Український режисер Олег Сенцов, утримуваний у колонії на півночі Росії, зустрівся з кінорежисером-документалістом Аскольдом Куровим. Сенцов під час побачення питав колегу про усіх лауреатів Каннського кінофестивалю.
Про це Громадському повідомив сам Куров, який бачив Сенцова 4 червня.
Він розповів, що їхав знімати поїздку адвоката Сенцова Дмитра Дінзе до колонії.
«Думав, може запишу з ним інтерв’ю. Я дуже щасливий був побачити його (Олега Сенцова – ред.), і він теж був дуже радий. Незважаючи на 22-й день голодування, він тримається добре, виглядає бодрим, у гарному настрої», — сказав Куров.
За словами режисера, Сенцов продовжує у колонії працювати над сценаріями.
«Каже: «Ти би бачив мої сценарії, які я тут пишу». Він хотів знати усіх лауреатів Каннського фестивалю. А мені якось не до Канн було, я не зміг йому відповісти. А він говорить: Ти ж кіношник, як так? Не підготувався до зустрічі зі мною», — розповідає Куров про зустріч.
Сенцов отримує газети із затримкою у 2 тижні, листи до нього надходять регулярно.
«Олег перебуває в ізоляції в одиночній камері. Наша зустріч була через скло, і чомусь її знімали на відео. Він дуже дякує усім за підтримку. Було видно, як для нього це важливо. Слухав про все», — сказав Куров.
Олег Сенцов, ув'язнений в російській колонії, голодує 22-й день. Його лікар повідомив, що незабаром у Сенцова можуть відмовити нирки.
Український режисер Олег Сенцов, незаконно засуджений в РФ до 20 років колонії, 14 травня оголосив голодування. Він вимагає звільнення усіх українців-політв'язнів Кремля. 28 травня Сенцов погодився на підтримуючу терапію.
31 травня політв'язень Кремля Олександр Кольченко оголосив голодування з вимогою звільнити Сенцова.
1 червня російський журналіст Буртин оголосив голодування на підтримку Олега Сенцова.
1 червня у Києві на Майдані Незалежності пройшла акція на підтримку українського політв'язня. 2 червня у Москві режисер Михайло Местецький влаштував пікет на підтримку Сенцова.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Справа Сенцова-Кольченка: як створювали образ «терористів»
Сестра Сенцова сказала, що він почав голодувати перед Чемпіонатом світу з футболу, який відбудеться в Росії, щоб привернути увагу якомога більшої кількості людей.
#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.
4 червня Організація з безпеки і співробітництва в Європі назвала невиправданим вирок українському режисеру, політв’язню Олегу Сенцову, якого у Росії засудили до 20 років позбавлення волі.
Як заявила представниця України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи у Мінську Ірина Геращенко, Україна готова обміняти 23 засуджених росіян на Сенцова та інших українських політв’язнів.
У Кремлі прокоментували можливість обміну Сенцова та інших українців на засуджених в Україні росіян.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Всесвітня акція на підтримку Олега Сенцова: як це було
«Ми не повинні мовчати» — російський актор Філіппенко закликав звільнити Сенцова.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ «Вони все ще там»: у Києві вимагали звільнити Сенцова та інших в'язнів Кремля (ФОТОРЕПОРТАЖ)
Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній продовжує сидіти у колонії в Магадані.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського
Зазначимо, у Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії.
58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.
- Поділитися: