Науковці зробили лікувальну мікстуру за середньовічним рецептом та виявили, що вона ефективна у боротьбі проти п'ятьох бактерій.

Про це повідомляє Ворицький університет у Великій Британії.

Вчені змішали цибулю, часник, вино та жовчні солі — з цього вийшли ліки проти ячменю, вважали середньовічні медики. За рецептом усі інгредієнти потрібно було змішати в однакових пропорціях та залишити на 9 ночей.

Науковці виявили, що такі ліки для очей також знищують біоплівку декількох патогенів, які вже стали стійкими до антибіотиків.

Зокрема йдеться про 5 бактерій:

  • Acinetobacter baumanii — зазвичай уражає рани солдатів, які дістали поранення,
  • Stenotrophomonas maltophilia — викликає респіраторні захворювання,
  • Staphylococcus aureus — уражає дихальні шляхи, шкіру та харчовий тракт,
  • Staphylococcus epidermidis — бактерія, яка пов'язана з проникненням в організм людини чужорідних інструментів, зокрема, хірургічних,
  • Streptococcus pyogenes — викликає фарингіт, тонзиліт, скарлатину, ревматизм.

Ефективність засобу вчені пояснюють тим, що під час механічного руйнування клітин часнику утворюється органічна сполука, що має бактерицидну дію. Водночас лише часник не здатний знищити біоплівку патогенів, він ефективний лише в поєднанні з іншими інгредієнтами.

Вчені змушені шукати нові препарати для лікування через зростання резистентності до антибіотиків. Це означає, що бактерії змінюються під впливом ліків, тому антибіотики перестають працювати, а інфекційні хвороби важко лікувати.

Поділитись: