Вчені стверджують, що чайки по всій Австралії несуть у собі супербактерії, стійкі до антибіотиків.
«Я думаю, що це заклик до дії для всіх урядів і установ, для тих, хто займається очисними спорудами і утилізацією відходів, що потрібно спільно працювати для вирішення цієї проблеми» — сказав він.

Люди можуть підхопити бактерії, якщо торкнуться фекалій чайки, але ризик зараження вважається низьким, якщо потім ретельно помити руки.

Дослідження показало, що деякі бактерії, виявлені в фекаліях, були стійкими до поширених антибіотиків цефалоспоринів та фторхінолонів. Один зразок і зовсім показав стійкість до карбапенемів — антибіотиків останньої інстанції для багатьох бактеріальних важких інфекцій.

Сьогодні не існує нових антибіотиків на конвеєрі для боротьби із бактеріями, стійкими до карбапенемаів, і в усьому світі поширення гена резистентності розглядається як потенційний сценарій катастрофи.

Раніше про небезпеку бездумного вживання антибіотиків розповіла у своєму Facebook виконувачка обов’язків міністра охорони здоров'я Уляна Супрун. Вона зазначила, що антибіотики, протигрибкові препарати та інші протимікробні засоби перестають діяти, адже через надмірне і необґрунтоване вживання таких ліків мікроорганізми еволюціонують і виробляють своєрідний «імунітет»: вони змінюються і стають нечутливими до ліків.

«Фактично з’являються нові модифікації збудників інфекцій, які неможливо вилікувати протимікробними препаратами. Що фактично вже стається — щороку лише в ЄС помирають 25 тисяч пацієнтів через серйозну бактеріальну інфекцію внаслідок адаптації бактерій до ліків. Ця проблема уже визнана однією із глобальних загроз для здоров’я та життя людей», — пояснила Супрун.


Поділитись: