Шаліні Рандерія: Глобальна економічна система передбачає вільне пересування товарів, але не людей

default/Шаліні Рандерія: Глобальна економічна система передбачає вільне пересування товарів, але не людей
Зберегти
Вигляд

Міграційна криза у Європі має багато передумов та одна з ключових - це нинішня неоліберальна капіталістична система, яка передбачає диспропорційні економічні відносини, вільне пересування товарів, але не людей. Таку думку в ефірі Громадського висловила соціальний антрополог, ректорка віденського Інституту наук про людину Шаліні Рандерія.

«Більшість біженців біжать не до Європи, вони утікають від криз у сусідні країни. Але і там вони також стикаються з кризою», - наголосила дослідниця.

«Після анексії Тибету Китаєм Індія прийняла на себе тибетських біженців. Після війни з Бангладеш ми прийняли мільйони біженців з Бангладеш. Потім частково ці біженці повернулись, частково - залишились. Вони отримали землі, щоб осісти», - Рандерія провела паралель із досвідом рідної для неї Індії.

Різниця у тому, як європейські країни відреагували на цей виклик свідчить і про кризу європейських цінностей, їхнього розуміння усіма членами ЄС, вважає дослідниця: «Насамперед, це брак солідарності. Тому для мене, якщо дивитись у глобальній перспективі, це диспропорційна реакція. Багато країн раніше вирішували цю проблему. Західні країни повинні піклуватися про тих, хто тікає від війни, адже вони часто надають підтримку і зброю для цих війн», - наголосила Шаліні Рандерія.