Життя

Шаріну немає за що судити — журналістка про справу екс-директорки української бібліотеки у Москві

29 травня, 2017 23:40
Життя/Шаріну немає за що судити — журналістка про справу екс-директорки української бібліотеки у Москві
Зберегти
Вигляд
Захист обвинуваченої екс-директорки московської Бібліотеки української літератури Наталії Шаріної сподівається на те, що посилення вироку не відбудеться, адже прокурор попросив умовний строк.

Захист обвинуваченої екс-директорки московської Бібліотеки української літератури Наталії Шаріної сподівається на те, що посилення вироку не відбудеться, адже прокурор попросив умовний строк.

Про це у коментарі Громадському розповіла російська журналістка Вікторія Івлєва під час Skype зв'язку.

Стосовно інформації, яка з'явилася раніше, а саме про перелом хребта під час перевезення ще у 2015 році, Івлєва зазначила, що стан здоров'я Шаріної «не дуже», адже перебуваючи під домашнім арештом жінка не може лягти у лікарню, або навіть зробити МРТ.

«Усі насправді очікують 1 червня та вироку, щоб зняти з ноги браслет та почати займатися здоров'ям», — розповіла Івлєва.

Вона також розповіла, що Наталія Шаріна відмовилася від останнього слова у суді, проте наголосила на тому, що не розуміє, «яким чином можновладці можуть так із нею чинити».

Зазначимо, що 29 травня відбулося чергове засідання у справі екс-директорки Бібліотеки української літератури у Москві Наталії Шаріної.

Сторона обвинувачення попросила Міщанський суд Москви призначити їй покарання у вигляді п'яти років позбавлення волі умовно.

Стосовно Шаріної порушено кримінальну справу за «розпалювання національної ненависті та ворожнечі», а також «приниження людської гідності».

Коментуючи реакцію захисту на таку позицію обвинувачення, журналістка зазначила, що Наталія Шаріна тримається із гідністю та спокоєм.

«Наталія Григорівна тримає себе в руках, жодним чином не показуючи свого внутрішнього стану», — зазначила Івлєва. 

Вона також подякувала усім, хто прийшов на засідання, та закликала не пропустити суд 1 червня.

Івлєва наголосила, що найголовнішим на останньому засіданні було те, що адвокати фактично довели відсутність складу злочину у справі.

«Її нема за що судити», — підсумувала журналістка.

Вікторія Івлєва заявила, що справа проти Шаріної  не просто політичне замовлення, а «зведення рахунків з усіма причетними до неї та української бібліотеки взагалі».

Приводом для порушення справи стало поширення серед відвідувачів бібліотеки видання українського політичного діяча Дмитра Корчинського, яке визнане судом екстремістським матеріалом і заборонене до використання.

Пізніше Шаріну звинуватили в розтраті. За версією слідства, у 2011-2013 роках вона витрачала призначені для виплати юристам бібліотеки кошти на свій захист у першій кримінальній справі про екстремізм, яку згодом закрили.

На початку лютого захист Шаріної звернувся до Страсбурзького суду зі скаргою на умови її домашнього арешту.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Більше про:
# Наталія Шаріна
Пов`язані новини