Президент США Дональд Трамп звинуватив Україну у спробах зашкодити проведенню його виборчої кампанії на користь Гілларі Клінтон. Чому? Що стало приводом? Розповідаємо коротко.

 

Дослівний переклад: «Спроби України зашкодити проведенню передвиборчої кампанії Трампа — «тихенько працюючи над просуванням Клінтон».

Упродовж минулого року в американських медіа, зокрема Politico, з’явилася низка публікацій, в яких ішлося, що американка українського походження Александра Халупа працювала на виборчій кампанії Гілларі Клінтон і буцімто співпрацювала з українською владою.

Саме вона звернула увагу на зв’язки Пола Манафорта — тодішнього очільника передвиборчого штабу Трампа — з екс-президентом України Віктором Януковичем.

У розпал скандалу Громадське спілкувалося з її сестрою — журналісткою Андреа Халупою. 

Зокрема йшлося про те, що Халупа начебто зустрічалася з послом України у США Валерієм Чалим.

Публікації про втручання України у вибори фокусувалися на оприлюдненні народним депутатом України Сергієм Лещенком так званої амбарної книги «Партії Регіонів» улітку минулого року .

Лещенко дійсно звернув увагу, що українська влада сплатила 17 мільйонів доларів американському політтехнологові Манафорту. Згодом іноземний консультант Януковича підтвердив факт отримання грошей і подав інформацію про це у документах, які направив у мін’юст США в рамках закону про реєстрацію іноземних агентів.

У розпал виборчих перегонів розслідування Лещенка підхопили американські ЗМІ, що справді стало одним з чинників, які змусили Манафорта піти з посади. У статтях Politico наголошувалося, що Лещенко представляє партію президента України «Блок Петра Порошенка», а отже це втручання влади.

Подібні публікації упродовж минулого року з’являлися і в пропагандистських російських медіа, зокрема програмі Дмитра Кисельова на каналі Росія. 

У розмовах з Громадським американські політики-республіканці, які підтримують Трампа, неодноразово звертали увагу на так зване «українське втручання» на противагу російським хакерським атакам.

Закиди в бік України почастішали навесні цього року з ініціативи самого Манафорта, після того, як його почали викликати на допити. Політтехнолог навіть закликав розпочати розслідування про співпрацю штабу Гілларі Клінтон з Києвом.

Також Комітет з питань судової системи Конгресу США 20 липня направив  запит  Генеральному Прокурору США, в якому йшлося, що потрібно вивчити правопорушення, здійснені  громадянкою США Александрою Халупою. Її дії можуть бути розцінені як лоббізм на користь іноземної держави.

Окрім Халупи, Лещенка і Чалого згаданий ще 
Андрій Теліженко – на той час також співробітник посольства України в США.  В  документі йдеться, що вказані особи буцім-то лобіювали українські інтереси, не будучи зареєстрованими як "іноземні агенти", чого вимагає українське законодавство.

Також згадки про «українську участь» лунають, як контраргумент команди Трампа, коли йдеться про російське втручання під час виборів США.

Варто зазначити, що напередодні публікації твіту, у понеділок 24 липня, свідчення щодо зв’язків з Росією давав зять і радник Трампа, бізнесмен Джаред Кушнер.

Нагадаємо, що Трамп звинуватив Україну у спричиненні шкоди його передвиборчої кампанії.

У той же час в посольстві України у Вашингтоні заявили, що уряд України не допомагав жодному з кандидатів на президентських виборах в США у 2016 році.

«Відповідально заявляємо: уряд України не допомагав жодному з кандидатів на виборах 2016. Ми вдячні США за двопартійну підтримку України», — йдеться у повідомленні посольства.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile