Що приховують смерті відомих людей в Україні? (огляд преси)

«Що приховують смерті відомих людей в Україні?». Відповідь на це питання шукає журналіст BBC Девід Стерн. «Убивства двох публічних фігур в українській столиці Києві додають ще більшої загадковості, яка оточує серію смертей тих осіб, які були пов’язані з політичною машиною екс-президента Віктора Януковича». «Теорії про причини смерті цих людей часто вказують на політичну заангажованість коментаторів. Люди із оточення Януковича кажуть, що влада здійснює «полювання на відьом». Вона їм погрожує несправедливими розслідуваннями та тривалими тюремними термінами. Це і призводить до того, що люди накладають на себе руки від безвиході. Представники влади кажуть, що кримінальні справи за здирництво, корупцію та навіть вбивство – є виправданими. Самогубства, кажуть вони, є доказом вини екс-урядовців та визнанням невідворотності покарання. Дехто натякає, що поплічників Януковича може вбивати зовнішня сила, яка не хоче, щоб ті говорили», – пише BBC.

«Євросоюз робить попереджувальні постріли в бік Газпрому». «У четвер єврокомісар з питань конкуренції кинула виклик російському газовому гіганту, пообіцявши діяти рішуче проти енергетичних компаній, які порушують закони про чесну конкуренцію. Більше двох років триває розслідування Європейської комісії у справі про завищення ціни на газ для клієнтів із Східної Європи, встановленню перепон конкурентам та блокування вільного транзиту газу в регіоні. Під час свого першого візиту до Вашингтона відтоді, як минулого листопада вона стала єврокомісаром, Маргрет Вестагер пообіцяла діяти жорстко до тих енергетичних компаній, які «шкодять конкурентам, блокують енергопотоки з однієї країни ЄС в іншу та погрожують перекрити газовий вентиль», – повідомляє Інтернет видання EurActiv. Минулого рокучерез події в Україні розслідування проти Газпрому призупинили, але зараз Єврокомісія готова просувати цю справу.

The Independent пише про складну гуманітарну ситуацію в село Широкіне поблизу Маріуполя, яке останнім часом кілька разів переходило із рук в руки. Із однієї тисячі ста мешканців у селі залишились тільки 34 людини. Газета повідомляє, що зараз Широкіне майже під повним контролем повстанців. Люди втекли із села, залишивши свої речі і навіть домашніх тварин. «Голодні коти та собаки бігають вулицями та скиглять у пошуках їжі. Але крики тварин ніхто не чує, бо село стало примарою. Спалені будинки із розбитими вікнами та посічені кулями перетворились у мінні поля». Уже в роках, мешканець села Іван Кудряшов каже що вже звик до постійних обстрілів. Коли падають міни, він бере гітару та намагається співати пісні про любов. «Струни розірвані і сама гітара не грає, але я імітую гру». «Що залишилось від Широкіного? Нічого, тільки назва», – цитує дідуся газета.

Про вчорашню прес-конференція Володимира Путіна пише Foreign Policy. «Не можна заперечити того, що Путін є шоуменом. Двічі на рік він як лідер, який піклується про свій імідж, виходить на хвилі російських телеефірів, щоб зібрати запитання від журналістів та громадськості. Хитро зрежисовані події дають змогу Путіну покращити свій імідж, розповісти кілька анекдотів та отримати інформацію від простих людей про їхні проблеми. У четвер Путін відповів на 55 запитань із 11 часових зон, в тому числі про війну в Україні та національний ринок молока. Багато росіян у своїх бідах обвинувачують державну бюрократію, але не Путіна. А тому звертаються саме до нього для вирішення проблем, які створює іржава російська держава» – пише видання.