На останньому пленарному тижні перед дедлайном подачі декларацій депутати так і не скасували і навіть не відтермінували звітування для антикорупціонерів. Підбадьорити їх вирішив новий керівник НАЗК. За два дні крайнього терміну агенція ухвалила роз'язнення про те, хто саме повинен подавати електронні декларації, намагаючись бодай трохи обмежити коло зобов'язаних.

Зміни до антикорупційного законодавства, затверджені Верховною Радою 27 березня 2017 року прирівняли громадських активістів-антикорупціонерів до держслужбовців і змусили їх декларувати все своє майно. І хоча Венеційська комісія рекомендувала вилучити або ж принаймні значно обмежити законодавчі вимоги до антикорупціонерів, вони діють і надалі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ За два дні до дедлайну: чи спростило НАЗК життя антикорупціонерам?

Активісти Центру протидії корупції вважають, що будь-який закон України має бути виконаний, навіть той, що обурює міжнародну, та й українську спільноту. Вони вирішили скористатися можливістю задекларувати не лише статки, а й свої справжні «коштовності» — книжки, арт-об’єкти з вуличних акцій, плакати, а ще домашніх улюбленців-переселенців.

Поділитись: