Ще один народний депутат із забороненої ОПЗЖ написав заяву на складання мандата — ЗМІ

Олег Волошин
Олег Волошин«Радіо Свобода»

Народний депутат Олег Волошин, який був членом фракції забороненої «Опозиційної платформи — За життя», написав заяву на складання мандата.

Про це повідомляють джерела «Української правди» та «Суспільне» з посиланням на колишнього співголову партії та фракції ОПЗЖ Юрія Бойка.

Як розповідає рух «ЧЕСНО», з 24 лютого Волошин пропустив усі засідання парламенту, щодо яких є дані. Після розпуску ОПЗЖ він вступив у парламентську групу «Платформа за життя та мир», яку очолив Юрій Бойко.

У березні Державне бюро розслідувань вилучило у Волошина пістолет. Це сталося під час обшуку в депутатів ОПЗЖ, які незаконно перетнули або планували перетнути державний кордон.

Також у 2022 році США запровадили проти депутата санкції «за сприяння росії в дестабілізації України». Пізніше до них приєдналася Канада.

До повномасштабного вторгнення Волошин устиг побувати членом редколегії телеканалу «112 Україна», хотів узяти підозрюваного в державній зраді Віктора Медведчука на поруки й казав, що Україна перебуває під «зовнішнім управлінням», згадують аналітики «ЧЕСНО».

Також він казав, що в Україні немає війни, пропонував домовлятися з бойовиками «ЛНР» та «ДНР», а в часи президентства Віктора Януковича очолював Департамент інформаційної політики МЗС в уряді Миколи Азарова.

Що передувало?

Раніше 29 січня УП повідомляла, що заяви на складання мандатів написали Наталія Королевська та її чоловік Юрій Солод, які теж входили до «Опозиційної платформи — За життя».

А 13 січня Верховна Рада позбавила мандатів народних депутатів Віктора Медведчука, Тараса Козака, Андрія Деркача, Рената Кузьміна та Андрія Аксьонова. Перших чотирьох — через утрату громадянства України, Аксьонов сам написав заяву про складання депутатського мандата.

Тож кількість народних депутатів скоротилась до 411, що є рекордом для Верховної Ради.

Як народних депутатів позбавляють мандатів?

Конституція України (ст. 81) передбачає, що повноваження народного депутата України припиняються достроково у разі:

  • складення повноважень за особистою заявою;
  • набрання законної сили обвинувальним вироком щодо нього;
  • визнання його судом недієздатним або безвісно відсутнім;
  • припинення його громадянства або виїзду на постійне проживання за межі України;
  • порушення вимог щодо несумісності депутатського мандата з іншими видами діяльності;
  • невходження депутата України до депутатської фракції партії, від якої він обрався;
  • його смерті.

У період воєнного стану зміни до Конституції не можна вносити, тож позбавити депутата мандата можна за однією з цих семи підстав.

Тривалий час депутатського мандата не могли позбавити наближеного до президента рф Віктора Медведчука, якого в Україні звинувачують у державній зраді. А втім, влада все ж знайшла спосіб: президент Володимир Зеленський позбавив Медведчука, а також Тараса Козака, Рената Кузьміна та Андрія Деркача громадянства України. Пізніше Зеленський заявив, що більшість людей, яких нещодавно позбавили громадянства України, мали громадянство ще однієї держави.