Схема на 25 млрд грн: посадовців КМДА та Федерації профспілок підозрюють у незаконному продажі держмайна
Чотирьом посадовцям з Київської міської держадміністрації та заступнику голови Федерації профспілок України (ФПУ) Володимиру Саєнку повідомили про підозри у справі про незаконну приватизацію держмайна на 25 мільярдів гривень.
Про це повідомила Служба безпеки України.
За даними слідства, «схема» полягала у тому, що посадовці з КМДА виписували документи, які передавали Федерації профспілок право власності на державні об‘єкти. Потім ці об'єкти продавали за ринковою вартістю через підконтрольні фірми.
Слідчі встановили, що до організації оборудки причетний заступник голови ФПУ та четверо колишніх високопосадовців Головного управління комунальної власності КМДА.
Правоохоронці офіційно не повідомляли, про якого заступника голови ФПУ йдеться. Джерела hromadske у правоохоронних органах повідомляють, що це — Володимир Саєнко, який займає чинну посаду з 2013 року.

Так, за даними ДБР, ще з 1992 року і по теперішній час посадовці ФПУ та підконтрольних їй ПАТ незаконно оформлювали право власності на державне майно, а потім відчужували його.
З-поміж привласненої нерухомості: українські санаторії, реабілітаційні центри та навчально-спортивні установи. 230 незаконно приватизованих установ вже передано до АРМА. Загальна вартість повернутого державі майна становить 25 мільярдів гривень.

Як зазначає ДБР, один із підозрюваних київських чиновників незаконно оформив право власності на будинок Профспілок на Майдані Незалежності, будинок площею 3 720 кв. м на вулиці Хрещатик, виробничо-адміністративний будинок на вулиці Шота Руставелі у Києві тощо.
Підозрюваний заступник голови ФПУ, за даними слідства, у 2019 році як голова наглядової ради ПрАТ «Укрпрофоздоровниця», ухвалив рішення про продаж Київської курортної бальнеолікарні площею 11 672 м. кв. Згідно з висновком судової оціночно-будівельної експертизи, загальна вартість майна склала понад 138 мільйонів гривень.
Яке покарання?
Заступнику голови Федерації профспілок України повідомили про підозру за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України. Суд відправив його під варту із правом внесення застави у розмірі 124 мільйони гривень.
Чотирьох посадовців з КМДА підозрюють за ч. 2 ст. 364 ККУ — зловживання владою або службовим становищем. За цією статтею їм загрожує від 3 до 6 років з позбавленням права обіймати певні посади та штрафом.
- Поділитися: