Лідерка «Батьківщини» Юлія Тимошенко не брала участі в позачерговому засіданні Верховної Ради 7 травня, бо перебувала в п’ятизірковому спа-готелі Edem Resort Medical & Spa на Львівщині, який належить одному з головних донорів партії Ігорю Кривецькому.

Про це йдеться в розслідуванні програми «Схеми: корупція в деталях».

Окрім Тимошенко, того ж 7 травня журналістам програми вдалося зафіксувати поблизу Edem Resort Medical & Spa її однопартійця Сергія Власенка, а також власника готелю Кривецького.

«Під час зйомок групу намагались блокувати охоронці готельного закладу, вимагали документи й наполягали на поясненні причин перебування журналістів, хоча вони перебували у публічному місці — у селі, поруч з готелем, і на полі, неподалік комплексу», — йдеться в розслідуванні.

Спа-готель продовжив працювати й на час карантину, введеного в Україні через епідемію коронавірусу. Заклад ще до виходу розслідування — 10 травня — заявив у Facebook, що журналісти «Схем» «намагаються потрапити на територію з метою виконання замовного матеріалу».

Там також додали, що працює не весь спа-готель, а лише медичний центр, що має відповідну ліцензію. Водночас заступник голови Львівської облдержадміністрації Тарас Грень у коментарі «Схемам» зазначив, що наявність медичної ліцензії не знімає обмежень, які діють відносно роботи готелів під час карантину.

Юлія Тимошенко не прокоментувала журналістам своє перебування в Edem Resort Medical & Spa 7 травня. Сергій Власенко зазначив, що «всі свої перебування оплачує сам» і що не порушує карантину: «Принаймні наскільки я знаю, то центр Edem — це медичний центр. Припустімо. Наскільки я знайомий із ситуацією… Я нічого не підтверджую і не спростовую».

«Схеми» наголошують, що 7 травня (коли Тимошенко з Власенком були в спа-курорті на Львівщині) Верховна Рада розглядала низку питань щодо протидії поширенню коронавірусної хвороби COVID-19, зокрема впровадження обов’язкового тестування окремих категорій населення, оплату лікарняних для медиків і їхнього страхування.

За кілька днів до того, нагадаємо, Юлія Тимошенко і Сергій Власенко подали до Національного агентства з питань запобігання корупції документи через отримання доходів від американської компанії Reid, Collins, Tsai LLP.

Так, Тимошенко отримала від компанії 148 млн грн, задекларувавши цей дохід як «компенсацію шкоди, заподіяної політичними репресіями 2011-2014 років, яка отримана в США на стадії досудового врегулювання».

А Власенко загалом отримав від компанії Reid, Collins, Tsai LLP іноземного доходу на майже 142 млн грн, що були перераховані чотирма платежами (18,8 млн грн, 56,9 млн грн, 57,3 млн грн та 8,9 млн грн).

Наразі НАЗК перевіряє, чи вчасно Тимошенко й Власенко подали документи про зміну майнового стану.

Поділитись: