Спецагент НАБУ Євген Шевченко не співпрацював з Національним антикорупційним бюро щодо проваджень, які стосувалися державного концерну Укроборонпром. Про це заявив директор НАБУ Артем Ситник на засіданні тимчасової слідчої комісії щодо розкрадань в оборонному комплексі 13 березня.

Директор НАБУ зазначив, що Шевченко справді співпрацював з бюро й підписував договір щодо конфіденційності, утім не в межах розслідування по Укроборонпрому.

«Ця особа не співпрацювала з НАБУ в межах провадження по Укроборонпрому. Його дії мають оцінюватися окремо», — сказав Ситник.

Нагадаємо, програма «Наші гроші з Денисом Бігусом» випустила розслідування, у якому йдеться, що син заступника секретаря Ради національної безпеки й оборони Олега Гладковського — Ігор є учасником схем з розкрадання в оборонному комплексі України. Олег Гладковський, своєю чергою, є близьким другом президента Петра Порошенка. За даними розслідувачів, керівництво концерну Укроборонпром знало про шахрайські оборудки й давало на них згоду.

Перший заступник секретаря РНБО Олег Гладковський звернувся до правоохоронців із заявою про перевірку фактів з розслідування програми «Наші гроші» та попросив тимчасово зупинити його повноваження на посаді. Порошенко його відсторонення підтримав, а 4 березня підписав указ про звільнення з посади першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського.

11 березня Bihus.Info оприлюднив останню частину розслідування, згідно з якими група осіб вела переговори про передачу хабара правоохоронцям за те, щоб вони не проводили розслідування та не притягали нікого до відповідальності за незаконні дії між компанією Оптимаспецдеталь та підприємствами Укроборонпрому під час укладання й виконання договорів щодо поставок військового обладнання на заводи групи державних оборонних компаній.

Поділитись: