Міністри фінансів шести країн «Великої сімки» висловили стурбованість через запровадження Сполученими Штатами мита на сталь та алюміній.

Міністри фінансів шести країн «Великої сімки» висловили стурбованість через запровадження Сполученими Штатами мита на сталь та алюміній.

Про це повідомляє Reuters.

Країни у спільній заяві закликали Америку вжити «рішучих заходів», аби врегулювати суперечку щодо тарифів. Вони очікують вирішити це питання на саміті лідерів G7, який відбудеться 8-9 червня у Квебеку.

«Ми стурбовані тим, що ці заходи не сприяють покращенню нашої економіки, вони є руйнівними, і це послідовно відбувається в усіх шести країнах, які сьогодні висловили свою точку зору», — заявив міністр фінансів Канади Білл Морно.

За словами міністра фінансів Франції Бруно Ле Мер, Сполучені Штати мають «кілька днів», аби попередити торгівельну війну зі своїми союзниками.

США з 1 червня почали стягувати мита на імпорт сталі (25%) та алюмінію (10%), привезені з Європи, Канади та Мексики. ЄС та Канада оскаржили ці заходи з боку США у Всесвітній торговій організації.

На думку Трампа, мита встановили справедливі умови для торгівлі.

Також 1 червня союзники США — Євросоюз, Канада та Мексика — оголосили про запровадження тарифних заходів у відповідь на американські мита на сталь та алюміній.

Меркель засудила введення Сполученими Штатами мит на метали.

Український уряд заявляв, що працює над тим, щоб вивести товари української металургії з-під дії американських мит.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Трамп: США скасують мита, якщо Європа скасує свої тарифи

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile