Союзники США — Євросоюз, Канада та Мексика — оголосили про запровадження тарифних заходів у відповідь на американські мита на сталь та алюміній.

Союзники США — Євросоюз, Канада та Мексика — оголосили про запровадження тарифних заходів у відповідь на американські мита на сталь та алюміній.

Про це повідомдляє Reuters.

Митні обмеження стосуватимуться товарів на мільярди доларів.

Зокрема, в ЄС уже оголосили, що додатково оподатковуватимуть американське віскі та мотоцикли Harley-Davidson. У подальшому там не виключають, що будуть координувати свої дії зі Мексикою та Канадою.

Світові ринки реагують на запровадження нових тарифів обережним падінням. Зокрема, падають акції як американських, так і європейських та китайських компаній.

В той же час, в США очікують на продовження переговорів щодо мит.

«Ми з нетерпінням чекаємо на продовження переговорів як з Канадою та Мексикою, так і з ЄС, тому що існують інші питання, що потребують вирішення», — повідомив торговельний секретар США Вілбур Росс.

Дональд Трамп ввів мита на імпорт сталі (25%) і алюмінію (10%). Підписані президентом розпорядження набули чинності 23 березня. З переліку країн тимчасово були виключені Мексика, Канада та ЄС.

31 травня Трамп скасував тимчасові виключення для сталі та алюмінію з ЄС, Канади та Мексики. У ЄС повідомили, що запровадять контрзаходи.

Меркель засудила введення Сполученими Штатами мит на метали.

Український уряд заявляв, що працює над тим, щоб вивести товари української металургії з-під дії американських мит.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Трамп: США скасують мита, якщо Європа скасує свої тарифи

Також повідомлялось, що ЄС хоче вирішувати торговельні суперечки зі США через інструменти СОТ.

Поділитись: