Шкарлет каже, що МОН все-таки отримувало звернення щодо порушень у дисертації Киви. Раніше міністр заявляв протилежне

Народний депутат від «Опозиційної платформи — За життя» Ілля Кива, 11 травня 2021 року
Народний депутат від «Опозиційної платформи — За життя» Ілля Кива, 11 травня 2021 рокуВікторія Рощина/hromadske

Міністр освіти Сергій Шкарлет заявив, що його відомство отримало звернення щодо порушень у дисертації народного депутата від «Опозиційної платформи — За життя» Іллі Киви. Їх розглядає експертна рада відомства.

Про це міністр повідомив у своєму Telegram-каналі.

Шкарлет розповів, що наразі МОН перевіряє всі матеріали стосовно дисертації Киви. За його словами, експертна рада має розглянути отримані заперечення щодо наукової роботи Киви, а також визначити, які з них мають прямий стосунок до дисертації.

Міністр зазначив, що МОН отримало кілька різних листів щодо Киви, у яких ішлося про «проведення розслідування обставин захисту» та про ознаки «внесення недостовірних даних здобувачем до дисертації».

Тому Шкарлет резюмував, що висловився не зовсім коректно, коли сказав, що МОН заперечень не отримувало. «Проте моя заява не є брехнею та була озвучена на підставі поточної інформації», — уточнив міністр.

Що було раніше?

12 червня в інтерв’ю «Радіо Свобода» Шкарлет заявив, що жодного заперечення стосовно захисту дисертації Киви до Міносвіти «взагалі не надійшло»: «І навіть сьогодні, коли справа щодо дисертації надійшла, жодних фактів, нічого немає».

Після виходу інтерв’ю Шкарлета журналіст проєкту Bihus.Info Данило Мокрик написав у Facebook і підтвердив нам, що міністр освіти сказав неправду.

«Через декілька днів після захисту ми з юристами Bihus.Info надіслали до МОН заяву, у якій вказали на всі основні порушення в дисертації. З Міністерства отримали відповідь, що відомості будуть враховані», — зазначив журналіст.

Захист дисертації Киви

26 квітня Кива захистив кандидатську дисертацію з державного управління. Двері до зали, де він захищався, охороняли невідомі чоловіки. Тема дисертації Киви — «Механізми впливу громадянського суспільства на державне регулювання правоохоронної діяльності (на прикладі країн ЄС та України)».

Захист відбувався у державному Інституті підготовки кадрів держслужби зайнятості. Журналістів на нього пропускали за списками, які погоджував помічник народного депутата, мотивуючи це «карантинними обмеженнями».

Як писало «Детектор медіа», окрім Мокрика, до зали не пускали журналістів 5 каналу, 24 каналу, «Української правди», «Радіо Свобода», «Наразі.Медіа». Натомість на захист дисертації пустили «Перший незалежний», NewsOne та знімальну групу ТСН.

Після захисту дисертації Bihus.Info повідомило, що 27 квітня МАУП опублікувала збірники науково-практичних конференцій із матеріалами виступів депутата від «Опозиційної платформи — За життя» Іллі Киви, яких там раніше не було. Журналісти проєкту припустили, що матеріали Киви додавали «заднім числом»; у МАУП нам це заперечили.