У передмісті Києва школи переповнені, бо під час зведення нового житла не будують нових шкіл і дитсадків, і відповідальності за це забудовники не несуть.

Про це в ефірі програми «Нині вже» на hromadske заявив депутат від «Слуги народу» Роман Грищук, який входить до парламентського комітету з питань освіти, науки та інновацій. 

Так, зокрема в Ірпіні цьогоріч в одній зі шкіл є 11 перших класів.

За словами Грищука, ця проблема — це частково парламентське питання, а частково місцеве.

«Виникає величезна кількість нових забудов, і забудовники не будують школи чи дитячі садки. Таким чином, на існуючі школи і дитсадки величезний і величезний попит, і виникають саме такі ситуації (коли велика кількість класів — ред.)», — сказав він.

Грищук наголосив, що це — результат недосконалості законодавства і корупційна складова місцевої влади.

Освітній омбудсмен Сергій Горбачов погодився з цим, уточнивши, що немає жодної відповідальності забудовника за порушення його інвестиційних зобов’язань перед місцевою громадою.

Він додав, в деяких районах Києва та в передмісті столиці дуже складна ситуація зі школами. Ситуацію в Ірпіні він взагалі назвав «трагедією».

«Ця ситуація також серйозно впливає на Київ, бо дві п’ятих учнів їздять з передмістя. Чому вони їздять? Не тому, що тут краще, ну, певний аргумент є, що тут може бути трохи краще, але їм немає де вчитися, де вони живуть. Бо місцева влада стала феодалами фактично — вони просто там все «попиляли», продали землю, все це пропало, а тепер вони знову хочуть обиратися на наступний термін», — пояснив Горбачов.

Поділитись: