Школі в Харкові дали ім'я колишнього учня Данила Дідіка, який загинув під час теракту

Загиблий під час теракту Данило Дідік
Загиблий під час теракту Данило ДідікFacebook / Андрій Дідік

Харківську спеціалізовану школу І—III ступенів №11 перепрофілювали в ліцей і надали йому ім'я Данила Дідіка — колишнього учня, який у віці 15 років загинув під час теракту в Харкові у 2015—му.

Як повідомили в міськраді, відповідне рішення ухвалили сьогодні, 28 лютого, на позачерговій сесії.

Міський голова Ігор Терехов пояснив, що це зробили, аби «привести тип навчального закладу у відповідність до вимог законодавства та вшанувати пам'ять колишнього учня школи №11 Данила Дідіка».

На це рішення вже відреагував батько загиблого Данила — Андрій Дідік. «Щиро дякую всім, хто пам'ятає та несе пам'ять про Даню! За боротьбу та наполегливість! За добрі слова і вчинки! Дякую вам до неба», — написав він у Facebook.

Загиблий під час теракту Данило ДідікFacebook / Андрій Дідік

Також міський голова Харкова повідомив, що на топонімічній комісії розглядають різні варіанти увічнення пам'яті колишніх учнів навчальних закладів міста, які загинули внаслідок російської агресії. Зокрема йдеться про меморіальні дошки, шкільні музеї, перейменування вулиць тощо.

Про теракт

Він стався 22 лютого 2015 року біля Палацу спорту в Харкові. Унаслідок вибуху на місці загинули харківський активіст Євромайдану Ігор Толмачов, підполковник міліції Вадим Рибальченко.

А наступного дня помер 15-річний Данило Дідік, який унаслідок вибуху зазнав тяжкої черепно-мозкової травми та впав у кому. Хлопця посмертно нагородили орденом «За мужність» III ступеня.

Також згодом помер іще один поранений внаслідок вибуху — 18-річний студент Харківської Академії міського господарства Микола Мельничук.

За підозрою у вчиненні теракту правоохоронці затримали трьох жителів Харківщини — Володимира Дворникова, Віктора Тетюцького та Сергія Башликова. У грудні 2019 року райсуд Харкова визнав їх винними та призначив їм покарання у вигляді довічного ув'язнення, але змінив запобіжний захід із тримання під вартою на особисте зобов'язання.

Наступного дня їх передали на непідконтрольні території для обміну полоненими з росією. Тоді повідомлялося, що їхнє внесення в обмінний список було «принциповим питанням» для російської сторони. Засуджені не визнали провини, а через пів року всіх трьох оголосили в розшук.