Шмигаль розповів, у скільки Україна оцінює збитки від окупації Криму

Прем'єр—міністр України Денис Шмигаль заявив, що Київ оцінює втрати від тимчасової окупації Криму у 118 мільярдів доларів.

Про це він сказав 23 серпня на другому саміті Кримської платформи, цитує «Інтерфакс-Україна».

«Вісім років минуло з моменту окупації Криму. За цей час росія перетворила півострів на величезну військову базу», — наголосив прем'єр-міністр.

Він запевнив, що після деокупації Криму його розвиток стане невід'ємною частиною Плану відновлення України. За його словами, потенціал Криму — це можливість стати одним із найкращих курортів у Європі.

Шмигаль розповів, що Україна планує на півострові розбудову нових транспортних шляхів, інтеграцію цієї території в європейську енергомережу ENTSO-E, створення інфраструктури відпочинку на цілий рік, а також реалізацію проєктів у сфері підтримки історичних осередків виробництва вин.

Водночас президент Володимир Зеленський у вечірньому відеозверненні наголосив, що Україна неодмінно деокупує захоплений росіянами півострів.

«Ми обов'язково прийдемо у наші міста Криму до наших людей у Криму і повернемо їм свободу, яка належить їм по праву так само, як і всім іншим нашим людям», — сказав глава держави.

Як повідомляв Зеленський, на другому саміті Кримської платформи погодилися взяти участь 60 лідерів різних країн. Вони виступають в онлайн-форматі, водночас президент Польщі Анджей Дуда особисто присутній на саміті, оскільки прибув із візитом до України зранку 23 серпня. Що політики казали під час саміту — читайте тут.

Що таке Кримська платформа?

Це міжнародний майданчик з обговорення шляхів деокупації Криму. За задумом, платформа функціонуватиме на чотирьох рівнях: глав держав, міністрів закордонних справ, парламентів та експертних кіл.

У росії ж, коментуючи Кримську платформу, заявляли, що вважають усі зусилля Києва щодо повернення Криму нелегітимними та сприймають їх як «загрозу агресії проти двох суб'єктів російської федерації».

До першого саміту 23 серпня 2021 року долучилися 46 делегацій із різних країн та представники міжнародних організацій. Вісім країн були представлені на рівні президентів. Зокрема, на саміті Кримської платформи були представлені всі країни НАТО та ЄС.