Національне агентство з питань управління корупційними активами (АРМА) продовжило конкурс з обрання компанії-управителя «Межигір'я» до кінця лютого 2019-го. Упродовж 5-ти років колишньою резиденцією Віктора Януковича опікується Громадська організація, яка не може брати участі в конкурсі.

Андрій Потьомкін, начальник юридичного управління АРМА та Денис Тарахкотелик, представник громадської організації Національний парк «Межигір’я» в ефірі «Нині вже» на Громадському говорили про те, кому належатиме «Межигір'я».

Чому продовжили конкурс?

Конкурс триває 2 місяці. В АРМА пояснили, що його продовжили, оскільки була низька явка учасників, а бізнес взагалі не зацікавлений:

«Агентство намагалось стимулювати великий бізнес, міжнародні відомі компанії і зверталось навіть у Paramount Pictures та інших відомих брендів, які вміють організовувати культурні парки… Жодного бажання не було», — сказав Потьомкін.

АРМА також зверталось до національних компаній і до арт-центру олігарха Віктора Пінчука з проханням порадити як можна управляти Межигір’ям, щоб воно приносило дохід. Однак, відгуків не було: «За участі громадськості ми домовились, що будемо пробувати знову знайти зацікавленість з боку великого бізнесу, який може забезпечити там ефективне управління, яке буде приносити кошти до державного бюджету».

Чому «Межигір'я» не можуть передати ГО, яка зараз ним опікується?

Згідно із законодавством, зазначив представник АРМА, на конкурс має подаватись суб’єкт підприємницької діяльності, у той час як Національний парк «Межигір’я» є громадською організацією. «Ми не можемо обійти ці норми», — сказав Потьомкін.

Також він наголосив, що громадська організація може залучити суб’єкт підприємницької діяльності й з його допомогою брати участь у конкурсі.

В ГО Національний парк «Межигір’я» цим обурені. Вважають, що якби АРМА пішла на поступки організації, то ще з літа 2018 року сторони могли б перевести все в юридичну площину.

«Межигір'я» передають без попередньої інвентаризації.

Фактично Агентство не знає, що передає новому власнику, оскільки не може провести інвентаризацію «Межигір'я». Представник АРМА розповів, що детальний перелік об’єктів «Межигір’я» складуть після обрання управителя.

«Національне агентство не витрачає коштів бюджету… ми не можемо фінансувати приватні компанії, щоб вони робили інвентаризацію за величезні кошти», — пояснив Потьомкін.

Національне агентство з питань управління активами продовжило термін подачі документів на конкурс до 28 лютого включно. Глава АРМА Антон Янчук сподівається, що продовження термінів зможе залучити бізнес до участі в конкурсі.

Нині на конкурс подалися лише два суб’єкти: окрім ТОВ «Атлант Девелоп» на цю роботу претендує і нинішній управитель території громадська організація «Національний парк «Межигір’я».

Громадське з'ясувало, що компанія «Атлант Девелоп», яка брала участь у конкурсі на управління резиденцією «Межигір'я», зареєстрована на студента з Білої Церкви за адресою масової реєстрації юридичних осіб.

З 29 травня 2018 року суд передав арештоване майно та резиденцію «Межигір’я» в управління АРМА.

30 листопада 2017 року резиденція екс-президента «Межигір’я» перейшла у власність держави

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як виглядає «Межигір’я» через 3 роки після втечі Януковича

Поділитись: