Спочатку партія «Слуга Народу» називала себе лібертаріанцями, потім відмовилася від цього визначення, заявивши, що тепер вона за «активний український центризм». Що це означає?

Визначення нам пояснив депутат від монобільшості, «слуга народу» Святослав Юраш, у спецпроєкті «Доторканні».

Парламентар каже, що йдеться про ідеологію під назвою «людиноцентричність». Таке визначення на з'їзді «слуг» дав глава партії Олександр Корнієнко.

Ми поцікавилися в Юраша, що українець має з цього зрозуміти. І ось що політик нам пояснив: «Українець має бачити, що суть нашої партії в тому, щоб ми як представники народу зійшлись до купи з президентом і нарешті вирішили ті одвічні проблеми, які турбують Україну всю її історію».

За його словами, завданням партії є «сходитись до купи й голосувати разом за важливі закони, попри різноманітності в поглядах».

«Можливо, зараз це все не відчувається, але, повірте, певні процеси, які вже почалися, вони незмінні й незупинні. Україна буде кращою через них», — додав Юраш.

Зазначимо, як писав у своїх працях професор Володимир Бех, людиноцентризм — це дотримання закону на всіх рівнях — від простої людини до президента й окремого політика, розуміння політики як пошуку істини, що пов'язується з розробкою певного кола регулятивних гуманістично-формуючих ідей і принципів. З його слів, людиноцентрична парадигма політики — це коли владу здійснюють з дозволу тих, «ким керують».

У лютому 2020-го Корнієнко заявив, що «Слуга Народу» змінює свою офіційну ідеологію лібертаріанства на «український центризм». Він зазначив, що така ідеологія забезпечить виконання програми партії.

«Ми можемо стати тією партією, яка буде вільна від ідеологічних забобонів минулого. Якщо говорити про дефініції, то це центризм. Ми центристи, але це не той центризм, до якого всі звикли упродовж усієї історії України: коли ти не знаєш за що ти, то ти «центрист»», — зазначив Корнієнко.

Поділитись: