Українці ставляться до опитування, ініційованого президентом Володимиром Зеленським, радше позитивно, аніж негативно. А переважна більшість вважає його законним.

Про це свідчить останнє опитування соціологічної групи «Рейтинг».

Зокрема, 43% опитаних ідею Зеленського про всенародне опитування сприймають позитивно, тоді як 30% — нейтрально, а 25% — негативно. Позитивне ставлення переважає в молодших опитаних і прихильників партії «Слуга Народу», а негативне — в старших виборців і прихильників «Європейської Солідарності».

Також 29% опитаних українців заявили, що нічого не знають про всенародне опитування Зеленського, тоді як до 35% «добре знають» або «щось чули» про це.

Фото:

Соціологічна група «Рейтинг»

Законною ініціативу президента назвали 63% респондентів, а незаконною — 23%. Серед останніх переважають прихильники «Європейської Солідарності», тоді як симпатики інших політичних партій схиляються до думки про законність.

Фото:

Соціологічна група «Рейтинг»

Що за опитування?

Нещодавно Зеленський закликав українців проголосувати на місцевих виборах, які пройдуть 25 жовтня, і анонсував проведення всенародного опитування в цей день. Українцям запропонують дати відповідь на п'ять запитань:

  • Чи підтримуєте ви ідею довічного ув'язнення за корупцію в особливо великих розмірах?
  • Чи підтримуєте ви створення вільної економічної зони на території Донецької та Луганської областей?
  • Чи підтримуєте ви скорочення кількості народних депутатів до 300?
  • Чи підтримуєте ви легалізацію канабісу в медичних цілях – для зменшення болю у важких хворих?
  • Чи потрібно Україні на міжнародному рівні порушити питання про використання гарантій безпеки, визначених Будапештським меморандумом, для відновлення її державного суверенітету й територіальної цілісності?

Опитування пройде у вигляді голосування своєрідними «бюлетенями» біля виборчих дільниць. Участь у ньому буде добровільною. Офіс президента заявив, що воно не матиме юридичних наслідків. А оплачуватиме його партія «Слуга Народу».

Опитування соціологічної групи «Рейтинг» здійснювалося протягом 20-21 жовтня 2020 року методом CATI (Computer Assisted Telephone Interviewing, телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера) на основі випадкової вибірки мобільних номерів.

Вибірка склала 4000 респондентів, вона репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95 складає не більше 1,5%.

Поділитись: