Життя / Здоров'я

Що Україні треба змінити в наркополітиці: думка організатора «Конопляного маршу»

Життя/Здоров'я/Що Україні треба змінити в наркополітиці: думка організатора «Конопляного маршу»
Зберегти
Вигляд
У Києві відбувся «Конопляний марш», учасники якого вимагали почати медичне дослідження канабісу та декриміналізувати малозначні правопорушення. Громадське поспілкувалося з Тарасом Ратушним, одним із організаторів події про державну стратегію щодо наркотиків і чому, на його думку, вона неналежне виконується.

«Основна мета маршу, як і раніше, — реалізація новел державної стратегії щодо наркотиків, яку Уряд має щороку реалізовувати, бо вона у нас до 2020 року. На початку цього року вже намітились певні зрушення, зокрема щодо двох пунктів. Перший — почати наукові дослідження канабіноїдів, як лікарських засобів, це — частина державної стратегії. Другий — нормалізувати законодавство у боротьбі з наркозлочинністю, щоб воно стало ефективнішим. Зокрема це передбачає декриміналізацію малозначних правопорушень, які зараз вважаються кримінальним злочином, і дозволяє за рахунок них робити статистику розкриттів кримінальних проваджень. Це фактично на 80% і навіть більше блокує роботу правоохоронних органів. А пріоритетними напрямками стратегія державна визначає боротьбу з організованою злочинністю, а в передусім — пов’язаною зі збутом наркотиків.

Фактично наше законодавство, нормативні документи, приводять до того, що статистично збільшується кількість вироків за дрібницю, за кілька грамів коноплі в кишені, і таких справ більше 6 тисяч. А кількість вироків за збут наркотиків падає з кожним роком. Цьогоріч впало до 562. Це треба зупинити за рахунок декриміналізації незначних правопорушень. Ми йдемо у Кабмін, щоб встановити винних. Хто вже рік робив усе можливе щоб це загальмувати».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Марихуана, що лікує: як у Харкові обговорювали медичний канабіс.

Пов`язані новини