Розслідування

650 допитаних свідків, 16 потерпілих у лікарні, а тіло вбивці досі в морзі: що відомо за місяць після трагедії в Керчі

Розслідування/650 допитаних свідків, 16 потерпілих у лікарні, а тіло вбивці досі в морзі: що відомо за місяць після трагедії в Керчі
Зберегти
Вигляд
lead

За місяць Керч усе ще оговтується після трагедії. 17 жовтня 18-річний студент Владислав Росляков розстріляв 20 людей у політехнічному коледжі, й поранив понад півсотні. Сам убивця згодом застрелився.

Що наразі відомо про розслідування стрілянини, як живе місто та як працює Керченський політех — розповідає Громадське. 

Що відомо про розслідування трагедії

Досі достеменно не відомо, що спонукало хлопця ретельно підготувати вбивчий план і взяти до рук зброю. Майже за місяць після масштабної трагедії в Криму російське слідство встановило, як пересувався Росляков у приміщенні коледжу й на території біля нього, та дійшло висновку, що хлопець діяв наодинці.

У так званому «слідкомі Криму» повідомили, що «детально досліджується особистість Рослякова, його погляди, психологічний стан до й у мить скоєння злочину, складено докладний психологічний портрет».

Також досі не провели посмертну комплексну психолого-психіатричну судову експертизу Рослякова. А тіло хлопця досі не поховали — ніхто з рідних за тілом не звертався. Мати Рослякова на сьогодні перебуває на лікуванні.

Станом на 10 листопада допитали 650 людей. У лікарнях усе ще перебувають 16 потерпілих внаслідок стрілянини.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Ми побачили мертву дівчину — тоді й почалася паніка»: очевидці — про стрілянину в Керчі та загиблих друзів

Як живе Керч після трагедії

Сім'ям загиблих і постраждалих керчан з коштів резервного фонду так званої «ради міністрів РК» виділили 43 мільйони рублів. Окупаційна влада запевняла, що всі постраждалі отримали грошову допомогу. Проте до ЗМІ неодноразово зверталися родичі постраждалих, які залишилися без обіцяних коштів. Серед них — батько Наталії Калініченко, яка втратила ногу. Деяким потерпілим, яких батьки забрали з амбулаторного лікування, не виплатили компенсацію.

Після трагедії в керченських школах працювали психологи. Як повідомили в прес-службі Керченської адміністрації, в деяких підлітків виявили «певні психологічні порушення».

Так званий «голова адміністрації Керчі» Сергій Бороздін заявив, що трагедія сталася через погане виховання дітей у 90-х:

«Як показала практика, біда може прийти, звідки не чекаєш. Наша молодь — їй слід приділяти належну увагу. І це не пусті слова. Вандалізм у місті процвітає. Ми провели аналіз і з'ясували: здебільшого вандали — це корінні мешканці Керчі, діти, народжені наприкінці 90-х, можливо не отримали в ті роки належного виховання. Убивця Росляков — один з таких прикладів».

Також, за словами Бороздіна, в місті планують створити загони «народних дружин». Уже нібито є й перші бажаючі — це представники Морського торгового порту. Добровольців планують залучати на підприємствах. Вони охоронятимуть порядок у місті разом з поліцією на волонтерських засадах. Адже, як стверджує, «голова адміністрації Керчі», в міському бюджеті «немає ні рубля на утримання служби охорони громадських зон».

У Росгвардії ж після трагедії запропонували підвищити вік продажу вогнепальної зброї в Росії й окупованому Криму з 18-ти до 21 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Місто могильної тиші: спецрепортаж із Керчі

Як працює коледж після трагедії

Навчання в Керченському політехнічному коледжі відновили за тиждень після трагедії, 23 жовтня. Наразі студенти навчаються в іншому корпусі. У приміщенні, зруйнованому внаслідок стрілянини й вибухів, розпочали ремонт.

Однокурсники Владислава Рослякова нині проходять практику. А понад 300 неповнолітніх студентів планують відправити на відпочинок до «Артека» та «Сонячного Таврика».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Ми тут — найліпший ОМОН» — мама школяра з Керчі

Пов`язані новини