«Щоб дешево і несердито»: як вдало облаштувати квартиру та у скільки це обійдеться

Ілюстративне фото
Ілюстративне фото

Сьогодні на ринку існує чимало пропозицій житла з готовими інтер’єрами, проте вартість такого житла суттєво вища, тож більшість українців намагаються зробити ремонт та облаштувати своє житло самостійно. Такий підхід є цілком логічним, однак передбачити, у скільки може обійтися така затія, складно.

Разом з експертом меблевого гіпермаркету mebelok.com Віталієм Попком ми вирішили розібратися, у скільки обійдеться меблювання помешкання, які деталі зроблять помешкання стильним, і чи може недороге бути якісним.

Бюджетний варіант

Більшість нових власників квартир намагаються одразу облаштувати житло мінімально необхідним набором меблів: диван-ліжко, шафа-купе, обідній стіл зі стільцями, кухня та меблі у ванну кімнату.

Прайс за такий комплект стартує від 30 тисяч гривень для 1-кімнатної квартири. Такий же цінник підходить і під smart-квартиру, адже там інша особливість: вмістити більше можливостей за меншої площі.

Іноді до цього набору додається ще ліжко (полуторне або двоспальне) з тумбами, матрац, рідше передпокій, комоди, тумби, вітальня з сервантом.

Для такого бюджетного варіанту підходять меблі від українських виробників з альтернативних дереву матеріалів: ламінованого ДСП та МДФ. Їх можна купити через онлайн каталог за акцією практично скрізь.

Експерти наголошують, що з цих матеріалів не обов’язково роблять низькоякісні меблі. А ще ДСП та МДФ дозволять вам втілити у життя навіть найсміливіші рішення, такі як радіусні фасади шаф або, наприклад, нестандартні кольори.

Також немає нічого поганого у тому, що ваші меблі будуть від українського виробника. Навпаки — останні десятиліття українська меблева промисловість стрімко розвивалася і зараз по праву вважається «меблевою кузнею» Європи. Українські фабрики нині виробляють та експортують якісні меблі для таких гігантів, як ІКЕА, JYSK, XXXLutz, NEXT тощо за всіма світовими стандартами. І водночас зберігають ціни значно доступнішими.

Ілюстративне фото

Середній клас

В такому інтер’єрі вже можна використати меблі, виконані частково чи повністю з натуральної промислової деревини. Але не усі: більшість предметів все ще будуть з деревостружкових плит. Обробка ламінатом здатна зробити їх естетично привабливішими.Зокрема доступний ламінований ДСП під дуб: недорогий і візуально привабливий формат, який виглядає натурально не тільки на фото.

Зазвичай у квартирах середнього класу вже з'являються меблі для гардероба, кухні в стелю, а також меблі для спальні — ліжка з м'яким узголів'ям, тумби, комоди й шафи. У вітальні кімнати квартир середнього цінового сегмента ставлять ТВ-тумбу, серванти і дивани: прямі чи кутові. Часто в сучасних квартирах передбачають і місце під «домашній офіс» — робочий куточок зі столом і зручним кріслом. А в коридорі ставлять повноцінний передпокій з тумбами під взуття та вішаками.

Варто також врахувати, що один з найпопулярніших сучасних стилів — мінімалізм. Його кредо — «менше, але краще». Для малометражних локацій середнього класу часто замовляють меблі «два в одному», так звані меблі-трансформери. Функції просторого крісла і ліжка успішно виконує хороший розкладний диван, а дитячі ліжка-горища можуть вміщати в себе цілу кімнату зі столом і шафою.

Меблювання квартири середнього класу розміром від 40 квадратних метрів обійдеться не менше як 60-80 тисяч грн. Щоб зекономити, експерти радять звернути увагу на розпродажі. Якісні меблі можна придбати в солідному магазині, який може знизити ціну для лояльності покупця або під час заміни експозиції. Таким чином можна отримати бажаний інтер'єр з найкращим співвідношенням ціни і якості.

Ілюстративне фото

Люкс

У цьому випадку облаштування житла перетворюється у творчий багатогранний процес, у якому без спеціальних навичок художника не обійтись. В ідеалі розробкою такого інтер'єру повинен займатися професійний дизайнер. Ціни за його роботу в Україні зараз стартують від 10 доларів за квадратний метр.

Вибір індивідуального дизайну столів і стільців, шкіряних куточків під замовлення, сервантів з позолоченою фурнітурою тощо дуже великий. Тому вартість облаштування приміщення обмежена тільки вашою фантазією.

Такий інтер’єр може коштувати нескінченно дорого, але на практиці суми виходять орієнтовно понад 200 тисяч грн за одну кімнату. Меблі для таких квартир виготовляють на замовлення провідні українські меблевики або різні європейські ательє.

Ціни ростуть

Експерти mebelok.com наголошують, що охочим облаштувати свою квартиру потрібно поспішати, адже ціни на матеріали і комплектуючі по всьому світу стрімко ростуть.

І якщо раніше причиною тому був курс долара, то останні два роки виробники відчувають глобальний дефіцит сировини. Так, наприклад фурнітура за останній рік здорожчала аж на 74%, а двері та ДСП — на 47% і 45% відповідно.

Партнерський матеріал опублікований на правах реклами.