Щонайменше 23 працівники Маріупольського порту загинули з початку війни — директор
У Маріупольському морському торговому порту до війни працювали 3 000 людей. Наразі вдалося зв'язатися із 1 660 працівниками. Встановлено, що не менше ніж 23 працівники загинули.
Про це на брифінгу розповів директор Маріупольського морського торгового порту Ігор Барський.
Він зазначив, що біля причалів порту залишаються заблокованими шість суден під іноземними прапорами. Деякі з них не можуть вийти з порту без ремонту на судноремонтному заводі, який нині зруйнований.
На початку війни вхід до порту замінували, щоб заблокувати шлях російським десантним кораблям. Наразі ж керівництво порту намагається оцінити ступінь руйнувань.
«З наявних відео зрозуміло, що практично всі будівельні споруди частково або повністю зруйновані. Найдорожчі частини порту — це причальні стінки та кранове господарство. Є пошкодження, біля деяких причалів затоплені судна. Також затонув док судноремонтного заводу», — сказав Барський.
За його словами, у перші тижні війни працівники порту допомагали жителям Приморського району Маріуполя. Людям передавали воду і дрова, лікарням підвозили паливо.
Також, каже Барський, три тижні працювала портова їдальня, у якій годували жителів міста, поранених та працівників порту, випікали хліб, поки не закінчилися продукти. Крім того, 8 легковими автівками вдалося евакуювати жінок і дітей.
Барський запевняє, що співробітникам порту виплачується зарплата. Попри те, що порт майже повністю зруйнований, керівництво вже планує, як відновиться його робота після звільнення Маріуполя від окупантів.
Ситуація в Маріуполі
Наразі більша частина Маріуполя перебуває під російською окупацією, проте на території заводу «Азовсталь» продовжують тримати оборону українські військові. Там залишаються заблокованими українські захисники, а також низка цивільних.
Командир полку «Азов» підполковник Денис Прокопенко ввечері 4 травня публічно повідомив про те, що росіяни прорвались на територію заводу «Азовсталь».
За підтримки ООН 1 травня з «Азовсталі» почалась евакуація цивільних. Також 2 травня виїхали люди з інших районів Маріуполя. А 3 травня у Запоріжжя приїхала перша група цивільних українців, які виїхали 1 травня. 4 травня з Маріуполя та сіл поряд евакуювали 344 людини. Загалом за підтримки ООН із Маріуполя та заводу вивезли майже 500 людей. Сьогодні, 6 травня, триває наступний етап евакуації, повідомив голова Офісу президента Андрій Єрмак.
Увесь Маріуполь залишається заблокованим уже понад два місяці. За попередніми підрахунками місцевої влади, внаслідок дій росії загинули 20 тисяч мешканців.
- Поділитися: