Економіка / Макроекономіка

Щорічно через ProZorro витрачають 300 млрд гривень — директор ДП «Прозорро»

Економіка/Макроекономіка/Щорічно через ProZorro витрачають 300 млрд гривень — директор ДП «Прозорро»
Зберегти
Вигляд
Щорічно через електронну систему державних закупівель ProZorro витрачають близько 300 мільярдів гривень.

Про це в ефірі програми «Нині вже» на Громадському повідомив директор державного підприємства «Прозорро» Василь Задворний.

За його словами, в системі ProZorro працюють 33-34 тисячі закупівельників та 188-189 тисяч постачальників.

«Щорічно в системі ProZorro відбувається 1 мільйон закупівель. Це відповідно означає від 3 до 5 тисяч закупівель, що оголошуються щодня. Це в свою чергу означає від 5 до 25 тисяч процедур, що є активними щодня. Звичайно моніторити всі ці процедури в ручному режимі практично неможливо. Вам потрібно сідати армією людей, які будуть продивлятися всі ці речі», — наголосив Задворний.

Нагадаємо, заступник глави Держаудитслужби Олександр Шкуропат повідомив, що за 9 місяців 2018 року через попередження аудиторської служби скасували державні закупівлі на 34 мільярди гривень, які проводилися з порушенням.

Раніше головний редактор видання «Наші гроші» Олекса Шалайський заявив, що корупція під час державних закупівель існує не через проблеми з електронною системою ProZorro, а через безкарність за порушення закону.

Як повідомлялося, 30 жовтня в системі електронних закупівель ProZorro запрацювала система, яка автоматично виявлятиме підозрілі тендери та відправлятиме їх на моніторинг Держаудитслужби.

ProZorro — це державні закупівлі онлайн, під час яких обов’язково використовується аукціон відкритих торгів. Мета — повна прозорість закупівель товарів та послуг державою, а також швидкий та простий доступ до неї.

Пов`язані новини