В Україні кожного року унаслідок ДТП гине близько 3 тисяч людей. Це приблизно 9 смертей кожного дня.

Такі дані повідомив заступник гендиректора Центру громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України Владислав Збанацький, передає Український кризовий медіа-центр.

Загалом у світі, за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, унаслідок ДТП щороку гине 1 мільйон 300 тисяч людей, з них у Європейському регіоні — 120 тисяч. Найчастіше ДТП стаються через перевищення швидкості та керування авто у нетверезому стані, Про це зазначила Наталія Король — фахівчиня Бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я в Україні. За її словами, ДТП — найпоширеніша причина смерті серед дітей 5-15 років. 

Активісти громадських ініціатив закликали Верховну Раду якнайшвидше ухвалити законопроект № 10131, який підвищить штраф за ігнорування пасків безпеки у десять разів — з 51 до 510 гривень. 

«Паски безпеки — один із найпростіших і найдешевших способів убезпечити водія і пасажирів. Ми закликаємо Верховну Раду на найближчому пленарному тижні розглянути і ухвалити законопроект — у першому читанні і в цілому», — наголосив Тарас Шевченко, директор Центру демократії та верховенства права, ініціатор кампанії «За безпечні дороги».

Нагадаємо, згідно з опитуванням, українці найбільше бояться стати жертвою ДТП.

Поділитись: