Перспектива стати жертвою ДТП турбує 71,9% громадян України. 62,2% українців побоюються крадіжки з будинку чи квартири.

Найбільше побоюються стати жертвами ДТП жителі Дніпропетровської, Івано-Франківської, Кіровоградської, Рівненської, Херсонської та Черкаської областей, а жертвами крадіжки — жителі Дніпропетровської, Кіровоградської, Черкаської, Чернігівської та міста Київ. Про це свідчать дані опитування, проведеного Харківським інститутом соціальних досліджень спільно з Харківською правозахисною групою.

«Дещо менше, але також більше ніж кожний другий побоюється стати жертвою пограбування на вулиці (57,3%), жертвою фізичного насильства (55,8 %), бути обманутим шахраями (54,7%). Найбільші побоювання стати жертвою злочину в жителів Кіровоградської, Дніпропетровської, Херсонської та Черкаської областей», — йдеться у дослідженні.

Крім того, половина опитаних вважають, що рівень злочинності в місці їхнього проживання протягом останніх 12-ти місяців не змінився. Понад чверть респондентів (26%) висловили думку, що злочинність зросла. Лише 11,1% помітили зменшення злочинності протягом року. Водночас 13% було важко відповісти на це питання.

Найгірше рівень злочинності оцінюють жителі Дніпропетровщини, Житомирщини та Києва. Натомість покращення ситуації найбільше побачили жителі Івано-Франківської та Хмельницької областей.

На думку опитаних, найрозповсюдженішим злочином є порушення правил дорожнього руху (67,2%). Також, громадяни виділяють квартирні крадіжки (49,8%), хуліганство агресивних компаній (40,6%) і нелегальна торгівля алкоголем та наркотиками (46,8%)

Насильство, напади та пограбування на вулиці бентежать більше чверті опитаних (25,5%), а шахрайство — понад третину (36,1%). На розповсюдженість порушень ПДР найбільше скаржаться жителі Дніпропетровської, Закарпатської, Рівненської та Черкаської областей. Крадіжки ж хвилюють значну кількість жителів міста Київ і Дніпропетровської області.

Загалом під час дослідження опитали 19,5 тисяч респондентів, серед яких 45,3% чоловіків і 54,7% жінок.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Смертельні дороги: як боротися з ДТП в Україні?

Нагадаємо, результати опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС) свідчать, що впродовж минулого року 52% респондентів пережили якусь стресову ситуацію.

Крім того, більшість респондентів з 26 країн, що взяли участь в опитуванні американського центру Pew Research Center, назвали головною глобальною загрозою зміну клімату.

/Марко Погуляєвський

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile