Штайнмаєр: Перемир’я зараз означатиме, що росія залишить собі окуповані території

Президент Німеччини Франк—Вальтер Штайнмаєр заявив, що перемир’я зараз означатиме, що росія залишить усі окуповані території собі.

Про це він розповів в інтерв’ю Deutsche Welle.

За його словами, він не бачить виходу із ситуації, що склалася, проте вважає перемир’я найбільш невигідним варіантом для України.

«Це означає — схвалено буде порушення кордонів, нехтування міжнародним правом та крадіжка території. Це не може бути сенсом режиму припинення вогню», — зазначив він.

Штайнмаєр назвав поради встановити зараз режим припинення вогню «легковажними».

«Слава Богу, люди в Україні відважні, з повною віддачею зустрічають загрозу. Ми також бачимо українську армію, яка відбила, здавалося б, такого надсильного противника як російську армію. Але це не та вирішальна ситуація, в якій уже зараз видно вихід», — додав він.

Як Штайнмаєр намагався припинити війну на Донбасі

Ще коли Штайнмаєр був міністром закордонних справ ФРН і брав участь у зустрічах в нормандському форматі, він запропонував формулу врегулювання війни на сході України. Вона отримала назву «Формула Штайнмаєра».

«Формула» передбачала, що окупована частина Донбасу має отримати тимчасовий особливий статус у день проведення на цих територіях місцевих виборів. Якщо ОБСЄ визнає ці вибори демократичними, Верховна Рада має закріпити цей особливий статус на постійній основі.

1 жовтня 2019 року президент України Володимир Зеленський повідомив, що Україна погоджується на «формулу Штайнмаєра».

Також цей план передбачав поступове зняття санкцій з росії в разі прогресу у виконанні Мінських угод.

Скандал із візитом Штайнмаєра до Києва

12 квітня німецьке видання Bild повідомило, що президент Німеччини хоче приїхати до Києва разом з урядовими делегаціями з інших країн ЄС, але президент Володимир Зеленський нібито не хоче з ним зустрічатися через тісні зв'язки Штайнмаєра з росією.

Сам президент Німеччини заявив, що хотів поїхати до Києва, щоб «надіслати потужний сигнал європейської солідарності з Україною». «Я був готовий до цього. Але, вочевидь, треба визнати, що в Києві цього не хотіли», — сказав він.

Пізніше Зеленський на брифінгу з президентами Польщі, Латвії, Литви та Естонії заявив, що Офіс президента України не отримував від Офісу президента Німеччини звернення щодо візиту Штайнмаєра до України.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба пояснив, що «непроста ситуація» зі Штайнмаєром виникла через німецьке ЗМІ.

Зрештою, 25 жовтня президент Німеччини прибув до України з візитом, аби висловити державі свою підтримку. Це відбулося вперше з початку повномасштабної війни.