Швеція готова направити в Україну солдатів для навчання бійців ЗСУ
Міністр оборони Швеції Петер Гульквіст повідомив, що його держава підтримує пропозицію країн Балтії щодо проведення тренувальної місії під керівництвом ЄС в Україні.
Про це він заявив в ефірі Sveriges Radio.
Міністр зауважив, що хоч наразі вся увага світової громадськості прикута до Польщі, не варто залишати Україну в тіні. Швеція, за його словами, хоче з’ясувати, яким чином може зробити свій внесок.
«Україна завжди актуальна, наша солідарність завжди має бути дуже чіткою. Ми вважаємо дуже важливим відзначити амбіції ЄС зробити свій внесок у безпеку та суверенітет України», — сказав Гульквіст.
Зазначається, що це може означати, що шведських солдатів відправлять в Україну для навчання українських військ. Пов’язують це рішення з великим скупченням російських військ на східному кордоні України.
Що відомо про військову місію?
Пропозиція про військову освітню місію надійшла від країн Балтії після інформації про концентрацію російських військ на кордоні з Україною.
За інформацією «Радіо Свобода», наразі в ЄС вже близько місяця розробляють план створення військово-консультативної місії в Україні. У її межах планують навчати бійців ЗСУ та покращувати військову вищу освіту.
Стягнення російських військ
Ще з квітня 2021 року біля кордону з Україною та в окупованому Криму відбувалося значне підвищення військової активності. Тоді українська розвідка повідомляла, що РФ готується до дій, які мають спровокувати військову відповідь України на лінії зіткнення сторін на Донбасі.
22 квітня Росія оголосила, що починає відводити своїх військових від кордонів України, де вони нібито зібралися для військових навчань. Проте Київ у травні, а потім у вересні заявив, що російська армія залишається біля українського кордону.
Наприкінці жовтня про чергове нарощення військ РФ біля українських кордонів повідомляли іноземні видання The Washington Post, The New York Times. А група розслідувачів Conflict Intelligence Team підтверджувала підозрілі рухи російських військ біля кордону з Україною.
12 листопада США попередили ЄС про потенційну небезпеку вторгнення Росії в Україну. У РФ цю інформацію заперечували. Після цього Франція та Німеччина опублікували спільну заяву про підтримку України та попередили Росію про «серйозні наслідки» у разі нового загострення агресії проти України.
Британський таблоїд Mirror також повідомляв, що Велика Британія готова направити 600 військовослужбовців в Україну через побоювання військового вторгнення Росії в Україну.
Водночас Головне управління розвідки Міністерства оборони не зафіксувало додаткового перекидання російських сил до кордону з Україною.
Автор : Маркіян Климковецький
- Поділитися: