Світ

Швейцарські банки арештували 1 млрд франків російського олігарха Вексельберга

5 червня, 2018 11:07
Світ/Швейцарські банки арештували 1 млрд франків російського олігарха Вексельберга
Зберегти
Вигляд
Банки Швейцарії арештували кошти на рахунках російського олігарха Віктора Вексельберга на суму приблизно 1 мільярд швейцарських франків (близько 1,015 мільярдів доларів) через санкції, накладені США.

Банки Швейцарії арештували кошти на рахунках російського олігарха Віктора Вексельберга на суму приблизно 1 мільярд швейцарських франків (близько 1,015 мільярдів доларів) через санкції, накладені США.

Про це повідомляє російський «Інтерфакс».

В той же час, російська компанія «Ренова», яка належить Вексельбергу, вже повідомила, що збирається оскаржувати замороження активів. На їхню думку, так як кошти на рахунках були не в американських доларах, а у франках, то замороження рахунків не можна вважати прямим наслідком санкцій.

Крім цього, за інформацією «Інтерфаксу», кошти, заморожені у Швейцарії — особисті заощадження Вексельберга, проте позивачем у судових процесах по розмороженню рахунків виступатиме саме компанія «Ренова».

Віктор Вексельберг — російський олігарх, українського походження (народився у місті Дрогобич), президент фонду «Сколково» та власник компанії «Ренова». Статки олігарха оцінюються у приблизно 18 мільярдів доларів. З березня 2017 року є громадянином Кіпру.

Нагадаємо, що США запровадили санкції проти російських олігархів, наближених до президента Росії Володимира Путіна у справі щодо втручання Москви в президентські вибори 2016 року.

Акції компанії «Русал» російського олігарха Дерипаски впали вдвічі після санкцій США. Компанії США почали анулювати контракти з російськими організаціями зі списку санкцій.

Також США запровадили нові санкції проти російської держкомпанії «Рособоронекспорт» через постачання товарів, технологій та послуг які можна використати для виготовлення зброї масового ураження Ірану, Сирії та КНДР.

Також у Конгресі США запропонували запроваджувати санкції проти постачальників російського оборонно-промислового комплексу. Цим же законопроектом у Конгресі США пропонують виділити Україні 250 млн доларів на безпекову допомогу.

Путін заявляв, що буде продовжувати переговори зі США навіть після запровадження санкцій.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Російські санкції проти США нанесуть більше шкодисамій Росії — глава «Сбербанку»

Пов`язані новини