Швейцарія на рік продовжила термін дії замороження активів четвертого президента України Віктора Януковича та осіб з його оточення у розмірі 70 млн швейцарських франків (1,6 млрд грн).

Про це йдеться у повідомленні посольства Швейцарії в Україні.

«Сьогодні Федеральна Рада Швейцарії ухвалила рішення продовжити на один рік запобіжне замороження активів усуненого президента Януковича та його оточення (у розмірі 70 млн швейцарських франків)», — йдеться у повідомленні.

У посольстві уточнили, що метою цього рішення є «підтримання правової взаємодопомоги між Швейцарією та Україною». 

У грудні 2018-го заморозку активів продовжили. Термін цього заходу спливав наприкінці 2019 року.

Нагадаємо, Рада Євросоюзу 5 березня 2018-го скасувала санкції проти колишнього депутата від «Опозиційного блоку» Сергія Клюєва та колишньої міністерки юстиції часів Януковича Олени Лукаш.

11 липня Суд Європейського союзу анулював санкції проти колишнього глави адміністрації президента, екссекретаря Ради нацбезпеки та оборони часів Януковича Андрія Клюєва.

У ЄС прийшли до висновку, що немає достатніх обґрунтувань продовжувати санкції проти експосадовців.

Водночас санкції проти інших 13 осіб, що залишилися в списку ЄС, були продовжені ще на один рік послами ЄС. Серед них — Віктор Янукович, його син Олександр, колишній прем'єр-міністр Микола Азаров, та ексголови Нацбанку Сергій Арбузов та колишній секретар РНБО Андрій Клюєв.

Поділитись: