Швейцарська компанія Barry Callebaut розробила технологію 3D-друку шоколадних цукерок, завдяки якій порівняно швидко можна створити смаколики заданої форми.

Про це повідомляє Bloomberg.

Зазначається, що технологію 3D-друку з використанням шоколаду Barry Callebaut розробляла протягом кількох років. Одна з головних проблем полягала в термічній обробці шоколаду: традиційні способи вимагають постійного помішування розтопленого шоколаду — інколи протягом години.

Спершу нову технологію компанія запропонує своїм топклієнтам на основі свого бренду «Mona Lisa», під яким продається кондитерське оздоблення із шоколаду. Одним із напрямків розвитку 3D-друку шоколадних виробів у Barry Callebaut бачать створення персоналізованих смаколиків для фотографування в Instagram.

«Важливо, що це не одноразовий друк, як це було раніше, — прокоментував Bloomberg керівник відділу інновацій Barry Callebaut Пабло Перверсі. — Ми можемо виготовляти (шоколадні вироби — ред.) масово».

На масовий ринок 3D-принтер шоколадних цукерок можуть випустити через кілька місяців, прогнозують у компанії. Ба більше, у Barry Callebau вважають, що зможуть продавати і самі принтери — як нині кавоварки. «Ми ще так далеко не планували, утім у нас є можливості для роботи в цьому напрямку, і ми їх дослідимо», — додав Перверсі.

Поділитись: